Nie żyje jeden z twórców "Gdzie jest Nemo?" i "Naprzód". Miał 55 lat

30.04.2020 10:01
Nie żyje jeden z twórców "Gdzie jest Nemo?" i "Naprzód". Miał 55 lat Fot. DISNEY ENTERPRISES / AlbumEAST NEWS

W wieku 55 lat zmarł Rob Gibbs - wieloletni pracownik studia Pixar, który współtworzył takie animacje, jak "Gdzie jest Nemo?", "Potwory i spółka" czy ostatni hit pod tytułem "Naprzód". Co było przyczyną jego śmierci?

Każdy film studia Pixar to hit. Było tak od samego początku - premiery "Toy Story". Za sukcesem animacji stoją oczywiście setki ludzi zaangażowanych w każde z przedsięwzięć. Jednym z nich był Rob Gibbs, który zmarł 24 kwietnia 2020 roku w wieku 55 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci storyboardzisty, scenarzysty i reżysera w jednej osobie. 

Nie żyje Rob Gibbs - współtwórca filmów Pixara

O śmierci artysty poinformował portal The Hollywood Reporter, za pośrednictwem oficjalnej informacji podanej przez rzecznika prasowego Pixara.

Gibbs współpracował ze studiem od ponad 20 lat. Pojawił się na liście płac wielu głośnych animowanych tytułów, między innymi w ostatniej produkcji Piksara pod tytułem "Naprzód". 

Przeczytaj także

Urodził się w Escondido w stanie Kalifornia i od najmłodszych lat pasjonował się animacją. Najbardziej cenił sobie seriale "Zwariowane Melodie" i "Popeye", które stały się dla niego inspiracją w późniejszej karierze. Uczęszczał na Palomar College i CalArts, gdzie zdobył potrzebne umiejętności, by rozpocząć pracę przy filmach animowanych. Jednymi z pierwszych produkcji, przy których pracował Gibbs były animacje z 1992 roku - "Dolina paproci" i "Wspaniały świat".

Następnie przez pięć lat spędził w dziale rozwoju scenariusza i sfery wizualnej w Walt Disney Feature Animation, pracując nad takimi filmami jak "Pocahontas", "Dzielny mały Toster ratuje przyjaciół" czy "Fantazja 2000". W lutym 1998 roku Gibbs dołączył do Pixara i został storyboardzistą "Toy Story 2".

W kolejnych latach współtworzył takie tytuły, jak "Potwory i spółka", "Gdzie jest Nemo?", "Uniwersytet potworny", "Odlot", "Wall-E", "W głowie się nie mieści" i "Naprzód". Pracował też nad krótkometrażową produkcją "Tokyo Mater" z 2008 roku, filmem "Iniemamocni 2" oraz serialami osadzonymi w uniwersum "Aut" - "Bujdy na resorach" i "Tales From Radiator Springs". Był również zaangażowany w powstający serial "Potwory i spółka", który trafi na platformę Disney+.

Osierocił córkę Mary, która wcieliła się w małą Boo w filmie "Potwory i spółka".

Zobacz też: Nie żyje znany indyjski aktor, gwiazdor "Slumdoga" oraz "Jurassic World"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.