Nie żyje jeden z twórców "Simpsonów". Zmarł z powodu COVID-19

02.02.2021 10:46
Nie żyje jeden z twórców "Simpsonów". Zmarł z powodu COVID-19 Fot. 20TH CENTURY FOX / Album/East News

Marc Wilmore, scenarzysta i producent seriali "Simpsonowie", "In Living Color", czy "Nie ma jak w rodzinie" zmarł w wieku 57 lat. Powodem jego śmierci był COVID-19.

Nie żyje producent i scenarzysta Simpsonów, Marc Wilmore

O śmierci Marca Wilmore'a poinformował jego brat, komik Larry Wilmore. Scenarzysta i producent zmarł w nocy z sobotę na niedzielę 31 stycznia z powodu COVID-19. Marc Wilmore miał 57 lat.

Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu udostępnionym w niedzielę 31 stycznia 2021 roku przez Larry'ego Wilmore'a:

Mój drogi brat Marc Edward Wilmore zmarł w nocy z powodu COVID i innych schorzeń, które trapiły go przez ostatnie kilka lat. Mój brat był kochanym, przyjemnym i najśmieszniejszym lwem wśród aniołów. Kocham cię braciszku.

Marc Wilmore był najbardziej znany jako producent i scenarzysta seriali "Simpsonowie", "In Living Color", czy "Nie ma jak w rodzinie", a także scenarzysta dla 100 odcinków programu talk-show "The Tonight Show with Jay Leno".

Kondolencje z powodu śmierci Marca Wilmore'a wysłali również inni współpracownicy artysty. David Alan Grier, który współpracował z nim przy "In Living Color" napisał na Twitterze:

Pamiętam, jak siedzieliśmy w twoim biurze i przerzucaliśmy się pomysłami w trakcie pracy przy ILC! Spoczywaj w spokoju.

Wieloletni reżyser "Simpsonów", David Silverman podziękował mu natomiast za napisanie jednych z najlepszych odcinków tego serialu.

Marc Wilmore zmarł w nocy z 30 na 31 stycznia 2021 roku. Powodem śmierci był COVID-19 (miał choroby współistniejące). Scenarzysta i producent miał 57 lat.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.