Nie żyje kaskaderka z "Powrotu do przyszłości" i "Zabójczej broni". Zginęła w strzelaninie

16.02.2020 14:31
Powrót do przyszłości II|undefined Fot. kadr z filmu Powrót do przyszłości II

12 lutego 2020 roku zmarła Cheryl Sanders - 59-letnia była kaskaderka, która wystąpiła w wielu popularnych filmach. Została zamordowana w strzelaninie.

Praca aktora to czasami niezwykle niebezpieczne zajęcie. Dlatego w ekstremalnych wypadkach na plan zdjęciowy wkraczają bezimienni bohaterowie, zastępujący protagonistów i inne postacie - kaskaderzy. Chociaż Cheryl Sanders była nieustraszona podczas kręcenia zagrażających życiu lub zdrowiu scen, zmarła niczym jedna z bohaterek kina akcji - została zastrzelona. Jak do tego doszło?

Nie żyje kaskaderka z "Powrotu do przyszłości" i "Zabójczej broni"

Jak podaje portal WHIO, w środę 12 lutego 2020 roku doszło do strzelaniny, w której jedną z ofiar była Cheryl Sanders - była kaskaderka, występująca w wielu popularnych hollywoodzkich produkcjach. Zagrała w ponad 70 filmach i serialach. Jej przygoda z kaskaderstwem zaczęła się w latach 80. i z tego powodu zagrała w takich hitach jak "Powrót do przyszłości" czy "Zabójcza broń"

Przeczytaj także

Do strzelaniny doszło w Yellow Springs w stanie Ohio. Według informacji Dayton Daily News, sprawcą zabójstwa był były mąż kaskaderki - Lindsay Duncan. To właśnie on pozbawił życia Cheryl Sanders oraz jej męża Roberta Reeda Sandersa. Cheryl Sanders i Robert Reed Sanders pojawili się na podjeździe domu Duncana. Następnie Sanders miał napaść Duncana i jego żonę z bronią w ręku około 11 czasu lokalnego. Wywiązała się strzelanina, w której śmierć od ran postrzałowych ponieśli kaskaderka i jej mąż. Policja twierdzi, że doszło do tak zwanego uzasadnionego zabójstwa. Obecnie trwa śledztwo w tej dość nietypowej sprawie. 

Przeczytaj także

Według przyjaciół zmarłej pary Cheryl Sanders od dawna kłóciła się z byłym mężem o dostęp do funduszy zebranych na studia dla ich dwóch córek. Para pobrała się w 1999 roku. Rozwód nastąpił 10 lat później. Od tego czasu relacje byłego małżeństwa nie były przyjacielskie. Sanders była założycielką i prezeską marki fitness Genesis Today. W 2016 roku Duncan pozwał swoją byłą żonę i jej nowego męża o domniemane zniesławienie, pomówienie i zniesławienie przez ich firmę. Widać więc, że zarzewie konfliktu sięga kilku lat wstecz. 

Przeczytaj także

Cheryl Sanders - w jakich filmach grała kaskaderka?

Na przestrzeni lat kobieta zastępowała takie aktorki jak Brooke Shields, Sharon Stone, Rene Russo czy Kathleen Turner. Zanim wyruszyła do Hollywood była mistrzynią sztuk walki i kick boxingu. Pierwszą produkcją, w której wystąpiła była "Śmiercionośna ślicznotka"Whoopi Goldberg i Samem Elliottem w rolach głównych. Grała też w filmach "Ptaszek na uwięzi", "Szklana pułapka 2" oraz serii "Zabójcza broń".

Wystąpiła również w "Powrocie do przyszłości II", gdzie uległa poważnemu wypadkowi. Wcielała się w jedną z członkiń gangu Griffa Tannena, który postanowił ścigać Marty'ego McFly na deskolotce. W scenie, w której grupa zmylona przez podróżnika w czasie wpada na szklaną szybę, Sanders spadła z wysokości ponad 6 metrów miażdżąc sobie kości twarzy, prawego ramienia i dłoni. Co ciekawe kobiet zastępowała oryginalną kaskaderkę, która odmówiła wzięcia udziału w tym numerze. 

Przeczytaj także

Po rekonwalescencji Sanders powróciła do zawodu i zagrała między innymi w filmach "Batman i Robin", "Maska", "Aniołki Charliego" oraz "Thor". Jej ostatnią rolą był udział w filmie "Mroczny zakątek" z 2015 roku, w którym zastępowała Charlize Theron. Sanders była również rzeczniczką prasową gwiazd. 

Przeczytaj także

Zobacz też: 15 aktorów, którzy prawie zginęli na planie filmowym 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.