Nie żyje książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

09.04.2021 13:16
Książę Filip nie żyje Fot. PHOTOSHOT/REPORTER/East News

Smutna wiadomość z Pałacu Buckingham. Zmarł najstarszy członek brytyjskiej rodziny królewskiej, książę Filip.

9 kwietnia 2021 w wieku 99 lat zmarł książę Filip - mąż brytyjskiej królowej Elżbiety II. Informację potwierdził Pałac Buckingham. Książę odszedł w otoczeniu swojej rodziny w zamku Windsor. W czerwcu książę Filip obchodziłby swoje 100. urodziny. Był najdłużej żyjącym mężczyzną w całej historii brytyjskiej rodziny królewskiej.

Nie żyje książę Filip. Mąż królowej Elżbiety II miał 99 lat

W związku ze śmiercią księcia Filipa, w Wielkiej Brytanii obowiązuje żałoba narodowa. Brytyjskie media donoszą, że mąż królowej nie chciał pogrzebu państwowego, a zdecydował się na pogrzeb wojskowy we Frogmore Gardens.

Polecamy

Jak podaje PAP, książę Filip trafił do szpitala króla Edwarda VII w Londynie 16 lutego. Jak wyjaśniał wówczas Pałac Buckingham, było to działanie zapobiegawcze w związku z tym, że książę źle się poczuł i miał tam pozostać przez kilka dni na obserwacji i w celu odpoczynku. Ale 1 marca został przewieziony do innego londyńskiego szpitala - św. Bartłomieja, gdzie przeszedł zabieg z powodu istniejącej wcześniej choroby serca. Kilka dni później został z powrotem przeniesiony do szpitala króla Edwarda VII, z którego 16 marca go wypisano.

W 2017 roku książę Filip wycofał się z pełnienia obowiązków i od tego czasu rzadko pokazuje się publicznie. Po raz ostatni był widziany publicznie w lipcu zeszłego roku przy okazji przekazania ceremonialnej roli szefa The Rifles, pułku piechoty brytyjskiej armii, w ręce swojej synowej, księżnej Camilli.

Polecamy
Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.