Nie żyje laureat Oscara i twórca muzyki do "Tragedii Posejdona" i "Płonącego wieżowca"

15.09.2020 12:07
Nie żyje laureat Oscara i twórca muzyki do "Tragedii Posejdona" i "Płonącego wieżowca" Fot. Od lewej: Al Kasha, Cher oraz Joel Hirschhorn; Richard Markell/Courtesy Everett Collection/EAST NEWS

W wieku 83 lat zmarł Al Kasha, laureat Oscara za muzykę do "Tragedii Posejdona" i "Płonącego wieżowca". Przyczyna jego śmierci na razie nie jest znana.

Nie żyje Al Kasha, kompozytor, który zdobył Oscary za piosenki napisane do "Tragedii Posejdona" i "Płonącego wieżowca". Zmarł w Los Angeles w wieku 83 lat. Przyczyna śmierci nie jest znana.

Nie żyje laureat Oscara Al Kasha

Wraz z Joelem Hirschhornem Kasha tworzył duet, który nominowany był do 4 Złotych Globów, 2 nagród Tony, a także do Oscara za "Mojego przyjaciela smoka" (oprócz tego oczywiście wygrał wspomniane dwie statuetki za muzykę do filmów katastroficznych Irwina Allena). Ich najbardziej znaną kompozycją było scoverowane przez Maureen McGovern "The Morning After":

Przeczytaj także

Na temat jego śmierci wypowiedziała się m.in. Diane Warren, twórczyni utworów dla Aerosmith, Cher, Ace of Base, czy Beyonce:

Kasha współpracował też z muzykami pokroju Neila Diamonda, Donny Summer, czy Arethy Franklin. Kompozytor zmarł 14 września 2020 roku w Los Angeles. Miał 83 lata.

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.