Pogoda
14.04.2020 10:23

Nie żyje legendarny fotograf Anthony Causi, autor słynnego zdjęcia z nokautu Szpilki

Jak podaje New York Post, w wieku 48 lat zmarł Anthony Causi, fotograf pracujący w świecie sportu. To on uchwycił moment nokautu Artura Szpilki przez Deontaya Wildera. 

Nie żyje legendarny fotograf Anthony Causi, autor słynnego zdjęcia z nokautu Szpilki
foto: shutterstock.com/shutterstock

New York Post potwierdził informację o śmierci swojego fotografa. Na ostatniej stronie gazety (poświęconej informacjom sportowym), gazeta napisała "Nasze oczy, nasze serce" na temat Anthony'ego Causi.

Nie żyje słynny fotograf. Przyczyną śmierci powikłania po koronawirusie

Fotograf pracował dla amerykańskiej publikacji od ponad 20 lat i w trakcie swojej kariery zrobił wiele ikonicznych zdjęć - jednym z nich jest niewątpliwie moment, w którym Wilder nokautował Szpilkę.

Na temat jego śmierci z powodu koronawirusa wypowiedział się redaktor naczelny NYP, Stephen Lynch:

"

Był jednym z najlepszych fotografów sportowych w całym Nowym Jorku. To Anthony uchwycił wszystkie najważniejsze momenty ostatnich 25 lat. Miał szacunek tych, których fotografował oraz podziw tych, z którymi współpracował. "

Przykładowe zdjęcia autorstwa Anthony'ego Causi (w tym wspomniane foto Szpilki) udostępniła na Twitterze gospodyni programów sportowych na ESPN, Rachel Nichols. 

Fotograf jest kolejną ofiarą koronawirusa w USA - łącznie w kraju z powodu epidemii zmarło już ponad 23 tysiące osób, a prawie 600 tysięcy jest zakażonych COVID-19.

Koronawirus
Koronawirus
Przeczytaj także Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia. Rośnie liczba zakażonych koronawirusem
Tagi: Newsy koronawirus