Nie żyje legendarny komik Norm Macdonald. Miał 61 lat

15.09.2021 11:00
Nie żyje legendarny komik Norm Macdonald. Miał 61 lat Fot. NBC/Courtesy Everett Collection/Everett Collection/East News

Smutne wieści dla fanów amerykańskiej komedii. W wieku 61 lat zmarł Norm Macdonald, były członek obsady "Saturday Night Live". Komik przez 9 lat mierzył się z nowotworem.

Nie żyje Norm Macdonald. Komik miał 61 lat

O śmierci Norma Macdonalda poinformował Deadline na podstawie wieści od agentów komika z Brillstein Entertainment. Na temat zmarłego wypowiedziała się producentka i przyjaciółka komika, Lori Jo Hoekstra, która była przy nim, gdy Macdonald zmarł. Kobieta wyznała, że komik od ponad 9 lat zmagał się z rakiem, ale nie chciał o tym mówić publicznie.

Polecamy

Nawet nie wszyscy członkowie rodziny wiedzieli o jego stanie zdrowia. Jak czytamy w jej oświadczeniu:

Był najbardziej dumny ze swojej komedii. Nie chciał nigdy, aby diagnoza wpłynęła na to, jak widzą go jego bliscy oraz widzowie. Norm był czystym komikiem. Kiedyś napisał, że "żart powinien nas zaskakiwać, a nie być dostosowany do odbiorcy". Cóż, definitywnie nigdy nie dostosowywał się do odbiorcy. Będzie nam go niesamowicie brakowało.

Komik został definitywnie najlepiej zapamiętany ze swoich występów w "Saturday Night Live", którego członkiem był w latach 1993-1998. Prowadził wówczas segment "Weekend Update", aczkolwiek występował też w innych skeczach. Zasłynął m.in. tym, że nie zostawiał suchej nitki na O.J-u Simpsonie, podczas najgłośniejszej sprawy sądowej w historii USA.

To on zapoczątkował bardziej "poważne" i dziennikarskie podejście do segmentu "Weekend Update", które pozostało do dziś.

Polecamy

W skeczach bardzo często naśladował innych gwiazdorów - jego najsłynniejszą parodią był Burt Reynolds. Od uśmiechu, przez strój i sposób bycia, Macdonald był genialny w tej roli. Oprócz tego odnajdywał się również w parodiach Clinta Eastwooda, Davida Lettermana, Larry'ego Kinga, Quentina Tarantino oraz Jasia Fasoli.

Norm Macdonald zmarł 14 września 2021 roku po 9 latach walki z nowotworem.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.