Pogoda
19.03.2020 11:53

Nie żyje mężczyzna, który groził, że będzie zarażał koronawirusem

Szokująca nieodpowiedzialność Japończyka naraziła wiele osób na śmierć.

Koronawirus
foto: Shutterstock

Jak poinformowały władze miasta Gamagori na wyspie Honsiu, 18 marca 2020 w szpitalu w Japonii zmarł zarażony koronawirusem mężczyzna, który groził, że "rozniesie" Covid-19.

Nie żyje mężczyzna, który groził, że będzie zakażał koronawirusem

57-letni mężczyzna z miasta Gamagori na wyspie Honsiu 4 marca 2020 roku otrzymał pozytywny wynik w teście na obecność koronawirusa. Tego samego dnia poinformował swoich rodziców, że zamierza "roznieść wirusa" po całym mieście.

Koronawirus teorie spiskowe
Koronawirus teorie spiskowe
Przeczytaj także 19 najbardziej absurdalnych teorii spiskowych dotyczących koronawirusa

Mieszkaniec Gamagori odwiedził dwa bary. W jednym z nich spędził ponad kwadrans a w drugim 40 minut. Obie knajpy niemal natychmiast zawiesiły działalność. Miejscowe władze wystosowały oświadczenie, w którym wyjaśniły, że nie miały formalnej możliwości zakazania mężczyźnie wychodzenia z domu.

Jak się okazało, 57-latek od dłuższego czasu chorował na raka wątrobowokomórkowego. Japończyk 5 marca 2020 trafił do szpitala. Zmarł kilka dni później na zapalenie płuc spowodowane przez koronawirusa. 8 marca 2020 roku pracownica jednego z lokali zaczęła mieć objawy zarażenia koronawirusem. Infekcję u kobiety potwierdziły testy.

Zobacz również: Jarosław Gowin: rząd liczy się z tym, że epidemia potrwa do wiosny 2021

(zródło: nhk.or.jp, polsatnews.pl)

Tagi: Newsy adrenalina koronawirus