Nie żyje muzyk gospel nominowany do Grammy. Miał koronawirusa

29.04.2020 12:23
Nie żyje muzyk gospel nominowany do Grammy. Miał koronawirusa Fot. Tom Donoghue/PictureGroup/EAST NEWS

W wieku 52 lat zmarł Troy Sneed - gwiazda muzyki gospel. Muzyk nominowany do nagrody Grammy zmarł w wyniku powikłań spowodowanych koronawirusem

Kolejna ofiara koronawirusa. 27 kwietnia 2020 roku odszedł Troy Sneed - piosenkarz i producent muzyczny, który był gwiazdą gospel. Zmarł w wieku 52 lat z powodu powikłań wywołanych COVID-19. Śmierć nastąpiła w poniedziałek rano w szpitalu w Jacksonville w stanie Floryda.

Nie żyje Troy Sneed. Miał koronawirusa

O śmierci muzyka poinformował portal Deadline.

W ciągu trwającej przeszło 20 lat kariery nagrał ponad 10 płyt, z których single lądowały na szczytach list przebojów muzyki gospel. Seed urodził się 14 grudnia 1967 roku w Perry na Florydzie. Jako młody chłopak początkowo grał w futbol amerykański, ale już wtedy interesował się muzyką i dołączył do chóru Florida A&M. Następnie zaczął śpiewać w Georgia Mass Choir i wystąpił z tym chórem w filmie z Danzelem Washingtonem i Whitney Houston pod tytułem "Żona pastora" z 1996 roku.

Spędził z grupą ponad dekadę, nie tylko udzielając się wokalnie, ale również aranżując wykonywane utwory. W 1999 roku otrzymał nominację do nagrody Grammy w kategorii Najlepszy chór Gospel lub Album chóru za płytę "Higher" w wykonaniu grupy Youth for Christ. Był też odpowiedzialny za wyprodukowania singla "The Struggle Is Over", w którym brało udział ponad 400 chórzystów. Utwór w 2006 roku znalazł się na szczycie listy Hot Gospel Songs magazynu "Billboard".

Pod koniec pierwszej dekady XXI wieku rozpoczął karierę solową. Największymi hitami Seeda były piosenki "Work It Out" z 2008 roku i "My Heart Says Yes" z 2011. Przez lata utrzymywał się na szczycie listy Hot Gospel Songs. Współpracował też ze swoją żoną Emily, z którą w 2003 roku stworzył Emtro Gospel, później znany jako Emtro Music Group. W 2007 roku wraz ze swoim synem Troyem Jr. powołał do życia wytwórnię T-Sneed Records.

Zobacz: Nie żyje aktor z "Gwiezdnych Wojen". Powodem śmierci był koronawirus

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.