Nie żyje narrator serialu dla dzieci "Tomek i przyjaciele"
01.06.2020 07:59
Nie żyje narrator serialu dla dzieci "Tomek i przyjaciele" Fot. materiały prasowe/ITV

W wieku 76 lat zmarł Michael Angelis, który przez lata czytał opowieści o pociągu Tomku i jego przyjaciołach. Nie podano przyczyny śmierci aktora.

30 maja 2020 roku zmarł Michael Angelis - aktor, którego głos kojarzyli wszyscy widzowie oryginalnej wersji serialu animowanego dla dzieci "Tomek i przyjaciele". Angelis miał 76 lat. Nie wiadomo, co było przyczyną zgonu. 

Nie żyje Michael Angelis

O śmierci aktora poinformowało wiele brytyjskich mediów, między innymi portal Mirror Breaking News. 

Śmierć Angelisa potwierdził jego agent. Narrator słynnej animacji odszedł niespodziewanie w domu u boku jego żony Jennifer Khalastchi. 

Angelis przyszedł na świat w Liverpoolu. Studiował na College of Dramatic Art i Royal Scottish Academy of Music and Drama. Początkowo występował w teatrze, ale w latach 70. rozpoczął też swoją karierę telewizyjną w takich serialach, jak "Boys from the Blackstuff", "The Liver Birds", czy "G.B.H.". Grał również w filmach, między innymi w "A Nightingale Sang in Berkeley Square" czy komedii "No Surrender". 

Najsłynniejszą rolą Angelisa, która dała mu międzynarodową popularność, był serial animowany "Tomek i przyjaciele". Aktor był narratorem brytyjskiej wersji przygód ożywionej lokomotywy od 1991 do 2012 roku. Przejął tę rolę od Ringo Starra z The Beatles, który użyczał swojego głosu w dwóch pierwszych sezonach animacji. Pojawił się gościnnie w kilku odcinkach wersji amerykańskiej, a także wystąpił w filmach pełnometrażowych "Hero of the Rails", "Misty Island Rescue" oraz "Days of the Diesels". Był też narratorem gier wideo opartych na brytyjskim serialu dla dzieci. 

Angelis udzielał się również w radiu. Czytał między innymi autobiografię Johna Peela w BBC. Ostatnią rolą aktora był udział w miniserialu "Thomas & Friends: Global Friends!" z 2018 roku. 

Zobacz też: Nie żyje Anthony James. Gwiazdor "Bez przebaczenia" miał 77 lat 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.