Nie żyje ojciec Stevena Spielberga. Miał 103 lata

26.08.2020 10:33
Nie żyje ojciec Stevena Spielberga. Miał 103 lata Fot. face to face/Reporter/East News

Nie żyje Arnold Spielberg, ojciec Stevena. Informację podał portal Variety, a potwierdziło ją należące do jego syna studio Amblin. Mężczyzna zmarł z przyczyn naturalnych.

Jak dowiaduje się Variety, Steven Spielberg był przy ojcu w noc jego śmierci. Oprócz Stevena, Arnold Spielberg miał jeszcze 3 córki - Anne, Nancy i Sue. We wspólnym oświadczeniu jego dzieci możemy przeczytać, że to dzięki niemu rodzeństwo "kocha poszukiwanie wiedzy; rozszerzanie umysłu; stanie na ziemi, ale celowanie w gwiazdy". 

Nie żyje ojciec Stevena Spielberga

Arnold Spielberg urodził się 6 lutego 1917 roku w Cincinnati. W wieku 12 lat otrzymał od rodziców swoje pierwsze radio i tak zaczęła się jego przygoda z opowiadaniem historii osobom nieznajomym. Jego pasja pojawiła się też u jego dzieci - zwłaszcza u Stevena, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jak wspomina jego córka Sue w rozmowie z Variety:

Zaprzyjaźniał się z ludźmi za pośrednictwem radia. Słuchał też ludzi, których kompletnie nie znał. Miał niezwykłą umiejętność łapania kontaktu z innymi ludźmi - nawet jako starszy pan potrafił znaleźć przyjaciół przy stoliku obok w restauracji, czy podczas stania w kolejce w Starbucksie.

Przeczytaj także

W grudniu 1941 roku Spielberg dołączył do armii, pracując jako operator radiowy i szef działu komunikacji dla 490th Bomb Squadron. Wrócił do domu w 1945 roku i poślubił Leah Posner. Owocem ich małżeństwa był w 1946 roku Steven. 

Arnold Spielberg zmarł w nocy 25 sierpnia 2020 roku z przyczyn naturalnych. Miał 103 lata. 

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.