Pogoda
22.10.2018 10:27

Nie żyje reżyser komedii "O dwóch takich, co poszli w miasto" oraz "Stary, gdzie jest moja bryka?". Danny Leiner miał 57 lat

Reżyser popularnych komedii zmarł w wieku 57 lat. Ashton Kutcher, Kal Penn i John Cho uczcili pamięć po filmowcu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Nie żyje reżyser komedii "O dwóch takich, co poszli w miasto" oraz "Stary, gdzie jest moja bryka?". Danny Leiner miał 57 lat
foto: kadr z filmu Stary, gdzie jest moja bryka?

18 października 2018 roku zmarł Danny Leiner. Reżyser był znany z wielu komedii. Filmowiec odszedł w swoim domu w Los Angeles. O śmierci Leinera poinformował jego brat. Potwierdził odejście reżysera w rozmowie z magazynem The Hollywood Reporter. Nie podano przyczyn zgonu 57-latka. Nad śmiercią kolego z planu ubolewają gwiazdy jego najsłynniejszych filmów.

Ashton Kutcher, Kal Penn i John Cho wspominają Danny'ego Leinera

Leiner w swoim dorobku miał wiele komedii. Pracował zarówno przy filmach fabularnych ("Time Expired", "Nowy lepszy świat", "Uwaga! Nadchodzi trener Gary"), jak i serialach ("Biuro", "Sefie", "Jak to się robi w Ameryce", "Bogaci bankruci", "Rodzina Soprano", "Freaks and Geeks"). Największą sławę przyniosły mu filmy "Stary, gdzie jest moja bryka?" z roku 2000 oraz "O dwóch takich, co poszli w miasto" z roku 2004.

Produkcje nie cieszyły się zbyt dużym uznaniem krytyków, ale wyniki finansowe obu filmów mówiły same za siebie. Widzowie do dziś uważają dzieła Leinera za klasykę komedii młodzieżowej. Aktorzy biorący udział w filmach "Stary, gdzie jest moja bryka?" oraz "O dwóch takich, co poszli w miasto" postanowili złożyć hołd zmarłemu filmowcowi.

Śmierć reżysera skomentował Ashton Kutcher.

"

Spoczywaj w pokoju Danny Leiner. Dziękuję ci za zaangażowanie młodego aktora, który myślał, że wie tak dużo o pracy w filmie. ... I poootem? Nie i potem! "

Ostatnie słowa Kutchera to oczywiście odniesienie do słynnej sceny z filmu "Stary, gdzie jest moja bryka?".

Głos w tej sprawie zabrali również Kal Penn i John Cho.

"

Bardzo smutno dowiedzieć się, że nasz przyjaciel Danny Leiner odszedł. Poznaliśmy się, kiedy reżyserował "O dwóch takich, co poszli w miasto". Wysyłam swoją miłość jego rodzinie i przyjaciołom. Był bardzo zabawną, rozważną i wspirającą osobą. "

"

Jestem bardzo zasmucony, słysząc o odejściu Danny'ego Leinera, który stał się moim przyjacielem, gdy reżyserował "O dwóch takich, co poszli w miasto". Danny był bystry, bardzo zabawny i stał się idealnym kompanem podczas kolacji. Składam najgłębsze kondolencje jego przyjaciołom i rodzinie. "

Śmierć Danny'ego Leinera to również duża strata dla fanów komedii.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: News