Nie żyje scenarzystka "Jeziora marzeń" i "Jessiki Jones"

20.10.2020 10:22
Nie żyje scenarzystka "Jeziora marzeń" i "Jessiki Jones" Fot. zdjęcie poglądowe/shutterstock.com

Dana Baratta nie żyje. Scenarzystka i producentka od wielu lat pracowała nad jednymi z największych telewizyjnych hitów. O śmierci poinformowała w niedzielę 18 października 2020 roku jej rodzina.

Nie żyje Dana Baratta, scenarzystka m.in. "Jeziora marzeń", "Jessiki Jones", czy "Dobrego zachowania". O jej śmierci poinformowała rodzina. Baratta od lat zmagała się z rakiem jajników, a 18 października 2020 roku odeszła z powodu nowotworu.

Dana Baratta nie żyje. Scenarzystka miała 59 lat

Baratta zaczęła pracę jako scenarzystka w 1994 roku, kiedy to napisała scenariusz do filmu "Andre", reżyserowanego przez George'a Millera. Artystka nie tylko napisała skrypt, ale pracowała też jako montażysta oraz koproducent filmu. 

Przeczytaj także

W1998 roku otrzymała pierwszą poważną rolę w biznesie, kiedy to została jedną ze scenarzystek i producentek "Jeziora marzeń". Na potrzeby serialu napisała scenariusze do 7 epizodów, a jej praca pomogła w rozwinięciu karier m.in. Jamesa Van Der Beeka, Katie Holmes, czy Michelle Williams.

Kilkanaście lat później, Baratta zaczęła swoją współpracę z Melissą Rosenberg. Ich pierwszym wspólnym projektem było "Red Widow", które panie razem wyprodukowały. Rok później podjęły natomiast współpracę przy "Jessice Jones" Netfliksa, na potrzeby której Baratta napisała scenariusze do 3 odcinków oraz razem z Rosenberg pełniła funkcję producenta wykonawczego.

Przeczytaj także

Ostatnim serialem przy którym pracowała jako producent i scenarzystka było "Dobre zachowanie" od stacji TNT.

Dana Baratta zmarła 18 października 2020 roku z powodu nowotworu jajników. Miała 59 lat.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.