Nie żyje twórca "Laleczki Chucky". Czy popełnił samobójstwo?

04.05.2020 07:51
Laleczka Chucky|undefined Fot. United Archives /East News

W wieku 63 lat zmarł John Lafia - jeden z twórców kultowego horroru "Laleczka Chucky". Policja bada okoliczności zgonu. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo.

29 kwietnia 2020 roku odszedł John Lafia - filmowiec współodpowiedzialny za sukces słynnej serii "Laleczka Chucky". 63-latek prawdopodobnie popełnił samobójstwo. Policja bada okoliczności śmierci Lafii.

Nie żyje John Lafia - współtwórca "Laleczki Chucky"

O śmierci filmowca poinformował portal The Hollywood Reporter.

Zgon potwierdziła rodzina Lafii oraz twórca serii horrorów Don Mancini. Lafia był współscenarzystą pierwszej części "Laleczki Chucky" oraz reżyserem sequela filmu. Twórca był odpowiedzialny za wybranie imienia morderczej zabawki. Stworzył również słynną kwestię: "Cześć, jestem Chucky. Chcesz się pobawić?".

Mancini opisał stratę swojego współpracownika w oficjalnym oświadczeniu.

Jesteśmy zdruzgotani, informacją o śmierci naszego przyjaciela Johna Lafii. Od samego początku był kluczową częścią rodziny Chucky'ego. John był niesamowicie hojnym artystą. Pozwolił mi towarzyszyć mu na każdym spotkaniu i stać za jego plecami na planie; nauczył mnie więcej o tworzeniu filmu podczas tej produkcji niż kilka semestrów w szkole filmowej. John był także jednym z najbardziej ciekawskich i wciąż kreatywnych ludzi, jakich kiedykolwiek spotkałem, kimś, kto zawsze robił zdjęcia i zapisywał pomysły.

John Lafia urodził się 2 kwietna 1957 roku. Zdobył wykształcenie filmowe na uniwersytecie UCLA. Zaczynał skromnie - jako rekwizytor na planie filmowym westernu science fiction z 1983 roku "Space Raiders". Pracował też jako leadman na planie "Komorników". Dzięki temu mógł rozpocząć bardziej kreatywną pracę, o której zawsze marzył. Wkrótce został scenarzystą i reżyserem swojego pierwszego filmu - "The Blue Iguana" z 1988 roku z Dylanem McDermottem i Jessiką Harper w rolach głównych.

W tym samym czasie zaczęła się jego przygoda z horrorem. Nie tylko pomagał Manciniemu w pracy nad scenariuszem i reżyserią pierwszej części "Laleczki Chucky", ale również napisał dwa odcinki serialowego spin-offu "Koszmaru z ulicy Wiązów" pod tytułem "Koszmary Freddy'ego". Kiedy przygody morderczej lalki odniosły sukces, Lafia powrócił w drugiej części z 1990 roku jako reżyser. Fani serii są zgodni, że sequel to jedna z najlepszych kontynuacji w historii kina grozy. Trzy lata później Lafia wyreżyserował horror "Morderczy przyjaciel", a w 1995 roku stworzył dziwaczny thriller akcji "Bombmeister".

Przez lata pracował również przy produkcjach telewizyjnych jako reżyser i scenarzysta. Był wspóltwórcą takich seriali jak "Przygody Sindbada", "Ghost Stories", "Babilon 5" czy "Dead Zone". Lafia owdowił żonę Beverly i osierocił dwójkę dzieci - Tess i Kane.

Zobacz też: Opętana lalka Robert z 1904 roku. Czy ta historia zainspirowała twórców „Annabelle” i laleczki Chucky?

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.