Nie żyje twórca "Scooby-Doo". Odszedł w wieku 82 lat

10.11.2020 08:49
Scooby-Doo|undefined Fot. Mary Evans Picture Library/East News

Nie żyje współtwórca kultowego Scooby-Doo. Ken Spears miał 82 lata. Co było przyczyną jego śmierci?

Wielka strata dla świata popkultury. 6 listopada 2020 roku odszedł drugi ojciec słynnej serii "Scooby-Doo". Miał 82 lata. Przyczyną jego śmierci były komplikacje spowodowane otępieniem z ciałami Lewy’ego - trudno rozpoznawalną chorobą eurodegeneracyjną.

Ken Spears nie żyje. Twórca "Scooby-Doo" miał 82 lata

Śmieć twórcy potwierdził jego syn Kevin Spears w rozmowie z Variety.

Ken na zawsze zostanie zapamiętany ze względu na swój geniusz, sposób opowiadania historii, lojalność wobec rodziny i silną etykę pracy. Nie tylko zostanie zapamiętany przez swoją rodzinę, ale także przez wielu fanów jako współtwórca "Scooby-Doo". Przez całe życie był dla nas wzorem do naśladowania i nadal będzie żył w naszych sercach.

Urodził się 12 marca 1938 roku w Los Angeles jako Charles Kenneth Spears. Zaczął pracę jako montażysta dźwięku w studiu Hanna-Barbara Productions. W 1959 roku spotkał Joe Ruby'ego, z którym stworzył takie seriale animowane jak "Scooby-Doo, gdzie jesteś?", "Dynomutt, Dog Wonder" oraz "Jabberjaw". Współpracowali przez wiele lat zarówno nad kreskówkami, jak i produkcjami aktorskimi. To właśnie dzięki "Scooby-Doo" w późniejszych latach powstały takie tytuły jak "Josie i kociaki" oraz "Pebbles i Bamm-Bamm".

Przeczytaj także

W latach 70. Spears i Ruby pracowali nad innymi https://www.antyradio.pl/tags/kategoria/film/scooby-doo ważnymi dla amerykańskiej popkultury. Byli producentami między innymi takich seriali, jak "Supermana", "Alvina i wiewiórek" i "Thundarr the Barbarian". Najsłynniejszym dziełem duetu pozostał jednak "Scooby-Doo", który wciąż cieszy się ogromną popularnością.

 

Przeczytaj także

To drugi cios dla fanów serii. W 2020 roku odszedł również Ruby. Zmarł 26 sierpnia w wieku 87 lat.

Przeczytaj także

Zobacz też: Twórca "Laboratorium Dextera" pracuje nad nową wersją "Popeye'a"

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.