Pogoda
16.08.2019 08:02

Nie żyje twórca kontrowersyjnego horroru "Oblicza śmierci"

Odszedł John Alan Schwartz - filmowiec znany z serii "Oblicza śmierci" - filmów zakazanych w wielu krajach z powodu wykorzystania autentycznych scen zgonu.

Oblicza śmierci
foto: kadr z filmu Oblicza śmierci

Smutne informacje dla fanów filmów "Oblicza śmierci". Nie żyje John Alan Schwartz - reżyser głośnej serii, ale również scenarzysta, aktor, montażysta i producent filmowy. Odszedł 13 sierpnia 2019 roku. Nie podano ile filmowiec miał lat. 

Nie żyje Alan John Schwartz 

O śmierci Schwartza poinformował żona reżysera. Informacja trafiła na jego Facebooka. 

"

Tego ranka odszedł John. Jest teraz z aniołami. Ale mam wrażenie, że wróci. Umarł w spokoju. Był jednym z najzabawniejszych, najbardziej wyjątkowych, nietuzinkowych, kreatywnych i magicznych osób, jakie kiedykolwiek poznałam. Życie z nim było przygodą. Płakał na smutnych filmach, śmiał się do rozpuku i zarażał tym innych. Codziennie budził się z nowym pomysłem na serial lub film. Wyciągnął ze mnie pisarkę. Codziennie przez 22 lata przynosił mi do łózka bajgla i kawę. Dzielił ze mną tę samą pasję do podróżowania i odbyliśmy razem wiele niesamowitych wycieczek oraz wyrządziliśmy naprawdę niesamowite imprezy. 

John był świetnym kucharzem i uwielbiał wydawać przyjęcia z obiadem, chociaż nigdy na nich nie jadł. Zawsze był zbyt zajęty smakowaniem potraw, które przyrządził. Był tak samo zafascynowany zwierzętami, jak ja. Uwielbiał rozmawiać z ludźmi i zadawać im najbardziej intymne pytania, a ponieważ jego rozmówcy wiedzieli, że on był szczery, zawsze wyjawiali mu swoje najgłębsze sekrety. Był zdecydowanie jedyny w swoim rodzaju. Myślę, że John i ja znaliśmy się w innym życiu. Kiedy zobaczyłam go po raz drugi, wiedziałam każdą komórką swojego ciała, że będziemy ze sobą na zawsze i w pewnym sensie, tak było. Żegnaj Johnny. Będziemy za tobą tęsknić.  "

Schwartz zasłynął w 1978 roku, kiedy na ekrany kin trafił jego najsłynniejszy film - "Oblicza śmierci". 

Produkcja była o tyle nietypowa, że zawierała prawdziwe nagrania rozmaitych zgonów. Z tego powodu "Oblicza śmierci" były zakazane w 46 krajach świata i wzbudzają kontrowersje do dziś. Wkrótce horror doczekał się pięciu kontynuacji oraz filmu "Faces of Death: Fact or Fiction?". W 2004 roku Schwartz napisał również książkę "My Faces of Death: A Deadly Memoir", w której zdradził kulisy powstawania serii. 

Co ciekawe Shwartz pracował również jako scenarzysta przy kultowym serialu z Davidem Hasselhoffem w roli głównej pod tytułem "Nieustraszony". Jego kariera filmowa zakończyła się w raz z nowym millenium krótkometrażową produkcją "Day Pass". 

Zobacz też: Top 10 najbardziej obrzydliwych horrorów świata

Tagi: News Horror Dokument