Niecodzienny transfer w polskiej lidze. Klub zapłacił za zawodnika ziemniakami

25.10.2021 14:57
Niecodzienny transfer w polskiej lidze. Klub zapłacił za zawodnika ziemniakami Fot. Shutterstock

Ten transfer zapisze się w historii polskiej piłki nożnej. Czołowy piłkarz Czarnych Golanka Dolna przeniósł się do Lubiatowianki Lubiatów. Zakup kosztował klub tonę ziemniaków.

Do bardzo nietypowego transferu piłkarskiego doszło grającym w legnickiej A klasie klubie Lubiatowianka Lubiatów. Drużyna to beniaminek grupy III legnickiej klasy A, aktualnie z dorobkiem 20 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Kupili piłkarza za tonę ziemniaków

Dawid Ryba grał w Lubiatowie już od wiosny. Pomógł drużynie w dostaniu się do klasy A. Do tej pory jednak był tylko wypożyczony. Obecnie zaproponowano mu transfer. Lubiatowianka Lubiatów sprowadziła na stałe Dawida Rybę z drużyny klasy B Czarni Golanka Dolna. Za zawodnika zapłacił ziemniakami.

Polecamy

Dawid Ryba jest synem prezesa klubu Czarnych Golanka Dolna. Tata piłkarza pracuje również w domu dziecka "Słoneczko". Mężczyzna postanowił, że tanio syna nie odsprzeda i ustalił wartość zawodnika na jedną tonę ziemniaków. Warzywa są prezentem dla podopiecznych domu dziecka.

W dniu wczorajszym nasz klub przekazał w formie darowizny tonę ziemniaków na rzecz Domu Dziecka "Słoneczko" w Golance Dolnej. Taka była forma rozliczenia się za transfer Dawida Ryby z klubu Czarni Golanka Dolna i ustalenia z Prezesem w/w stowarzyszenia, który prywatnie jest ojcem Dawida i pracownikiem tego właśnie domu dziecka.

- czytamy na profilu klubu.

Przyczepa ziemniaków trafiła do placówki wychowawczej w Golance Dolnej.

Zobacz również: Koszalin. Wiadukt runął tuż przed autami. Kierowcy uciekli w ostatniej chwili [WIDEO]

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.