Niedawno grał dla WOŚP, dzisiaj sam potrzebuje pomocy. Marek Dyjak sprzedaje auto, którym jeździł na koncerty

Joanna Chojnacka
09.03.2021 15:08
Marek Dyjak Fot. Piotr Molecki/East News

Sytuacja artystów podczas pandemii staje się coraz gorsza. Znany muzyk Marek Dyjak wystawił na sprzedaż auto, którym do niedawna jeździł na koncerty.

Skutki pandemii odczuła niemal każda branża. Niektórzy tracą cierpliwość i nie zgadzają się na dalszy lockdown. Coraz więcej knajp otwiera się mimo zakazów. Przepisy omijają lub naginają także artyści, ponieważ już od niemal roku są odcięci od stałego źródła dochodów - grania koncertów.

Marek Dyjak sprzedaje auto, którym jeździł na koncerty

Sytuacja muzyków, oraz wszystkich osób, które do tej pory wiązały życie zawodowe z graniem na żywo, jest coraz trudniejsza. Nie każdy mógł pozwolić sobie na rok pozbawiony regularnych dochodów. Artyści radzą sobie, jak mogą. Niektórzy się przebranżowują, inni zachęcają fanów do kupowania merchu lub grają płatne koncerty online. Jeszcze inni sprzedają cenne przedmioty.

Polecamy

Marek Dyjak ma na swoim koncie 12 albumów. Znany z charakterystycznego, zachrypniętego głosu zapewnia na swoich koncertach niezapomniane emocje. Oprócz tego bardzo chętnie pomaga potrzebującym. Jeszcze niedawno mogliśmy oglądać jego występ podczas 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dziś artysta sam potrzebuje wsparcia.

Muzyk obwieścił na swoim Facebooku, że trudna sytuacja materialna zmusiła go do sprzedaży auta. Marek Dyjak jeździł samochodem przez dwa lata na swoje koncerty i wiąże z nim wiele wspomnień. Jak czytamy w treści ogłoszenia:

Żal się rozstawać, ale niestety nadeszły ciężkie czasy dla artystów.

Jeśli szukacie dla siebie auta, zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Polecamy
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.