Niedźwiedź rozpoczął mecz piłki nożnej między zespołami 3. ligi rosyjskiej

Kamil Kacperski
17.04.2018 14:52
Niedźwiedź rozpoczął mecz piłki nożnej między zespołami 3. ligi rosyjskiej Fot. kadr z wideo

Mecz między Maszukiem-KMV i Angusztem został rozpoczęty przez tresowanego niedźwiedzia o imieniu Tim. Inicjatywa została mocno skrytykowana przez aktywistów.

Do niecodziennej sytuacji doszło w rosyjskim Piatigorsku. Mecz między dwoma trzecioligowymi zespołami Maszuk-KMV i Angusztem otworzył tresowany niedźwiedź o imieniu Tim. Zwierzak występuje w lokalnym cyrku. Podczas ceremonii otwarcia spotkania, misiek stanął na tylnych łapach i podał arbitrowi piłkę, tak aby ten mógł rozpocząć mecz. Następnie zaczął machać do zgromadzonej na stadionie publiczności.

Wideo spotkało się z ogromną krytyką ze strony PETY, organizacji Four Paws UK i innych stowarzyszeń, które zajmują się prawami zwierząt. Czy zwierzę było zagrożone podczas otwarcia meczu? Ciężko stwierdzić, ponieważ nagranie jest dość niskiej jakości. Z resztą zobaczcie sami:

Niedźwiedź niewolniczo wykorzystywany przez ludzi - tak twierdzi PETA

Sprawa dość szybko została skomentowana przez przedstawicieli wspomnianych organizacji i stowarzyszeń dbających o prawa zwierząt. Wśród nich znalazła się Elisa Allen reprezentująca PETĘ:

Nie dość, że jest to nieludzkie i kompletnie oderwane od rzeczywistości, to używanie niedźwiedzia jako pojmanego służącego, który przynosi piłkę jest po prostu niebezpieczne.

Niedźwiedź jest symbolem Rosji, więc mamy nadzieję, że mieszkańcy okażą nieco współczucia i dumy narodowej i przestaną znęcać się nad misiami. Przyzwoitość powinna skłonić ligę do ukarania zespołu za ten wybryk.

Po zakończeniu spotkania i pojawieniu się pierwszych negatywnych komentarzy, Anguszt na swoim oficjalnym Facebooku napisał, że niedźwiedź rzekomo miał wystąpić w trakcie ceremonii otwarcia Mistrzostw Świata w Piłkę Nożną w Rosji, które rozpoczną się już 17 czerwca 2018 roku. FIFA szybko jednak odizolowała się od sprawy i nie skomentowała cudownych rewelacji, które zaoferował trzecioligowy zespół na swoich social mediach.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.