Niedźwiedź wprosił się na piknik. Przyjęli go jak członka rodziny [WIDEO]
19.10.2020 10:47
Niedźwiedź wprosił się na piknik. Przyjęli go jak członka rodziny [WIDEO] Fot. Shuttenstock (zdjęcie poglądowe)

Ogromny niedźwiedź wprosił się na piknik. Rodzina przyjęła go z otwartymi ramionami i nakarmiła popcornem. Zobacz wideo z imprezy!

Do niecodziennej sytuacji doszło w Maryland (USA). Grupa turystów postanowiła odpocząć i zrobić sobie piknik. W trakcie imprezy przesiadł się do nich niedźwiedź.

Niedźwiedź wprosił się na piknik

Wygłodniały olbrzym od razu zaprzyjaźnił się z ludźmi, którzy poczęstowali go popcornem. Zadowolony niedźwiedź pozwolił się nawet pogłaskać.

Przeczytaj także

Nagranie z tego szczególnego pikniku trafiło do sieci i zrobiło piorunujące wrażenie na internautach.

Czy było to rozsądne?

Internauci w komentarzach byli zgodni w ocenach, że podobne zachowania raczej nie powinny mieć naśladowców. Biesiadująca rodzina zachowała się skrajnie nierozsądnie. Na szczęście nie wydarzyło się nic groźnego. Niedźwiedzie czarne często atakują ludzi. W tym konkretnym przypadku najsensowniejsza była więc ucieczka.

Dokarmianie dzikich zwierząt jest nieodpowiedzialne. Spoufalanie się. Pod żadnym pozorem nie wolno również ich karmić. Tak zachęcone zwierzę może w przyszłości powtarzać podobne zachowania i stać się zagrożeniem dla innych ludzi.

Nie zbliżajmy się do spotkanych na turystycznym szlaku niedźwiedzi ani ich nie dokarmiajmy.

- apelują od lat przedstawiciele WWF Polska i leśnicy.

Turyści, którzy wybierają się w góry, muszą zachowywać się odpowiedzialnie. Niedźwiedzie są bardzo inteligentne i szybko się uczą. Wracają do miejsc, gdzie wcześniej znajdowały resztki jedzenia zostawione przez ludzi. Zamiast poszukiwać naturalnego pokarmu, wykorzystują obecność turystów. Jeżeli nie znajdą niczego na szlaku, mogą domagać się jedzenia od ludzi.

Źródło: The Sun

Zobacz również: Koniec świata: Księżyc spowalnia ruch Ziemi, doba będzie trwała 27 dni

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.