Niemiecki cyrk wykorzystuje na arenie hologramy zamiast żywych zwierząt. Efekt jest spektakularny!

06.06.2019 11:28
Niemiecki cyrk wykorzystuje na arenie hologramy zamiast żywych zwierząt. Efekt jest spektakularny! Fot. kadr z wideo "Optoma impresses audiences with a holographic circus experience"

Jak widać cyrkowa rozrywka nie zawsze musi się wiązać z cierpieniem zwierząt. Niemiecki cyrk Roncalli postanowił zastąpić żywe stworzenia hologramami. Efekt robi piorunujące wrażenie!

Historia cyrków sięga jeszcze XIII wieku i już od tamtych czasów wykorzystuje się w nich zwierzęta, które są bite, poddawane ostrej tresurze i wożone po całym świecie w ciasnych klatkach. W ostatnich latach organizacje walczące o prawa zwierząt zaczęły głośno bojkotować praktyki stosowane w cyrkach, nawołując do zaprzestania wykorzystywania zwierząt. Tymczasem niemiecki cyrk Roncalli postanowił upiec dwie pieczenie na jednym ogniu.

Niemiecki cyrk wykorzystuje hologramy zamiast zwierząt

Berlińska trupa cyrkowa działająca od 1976 roku przez wiele lat swojego działania wykorzystywała na arenie egzotyczne zwierzęta. W latach 90. zaczęto z nich powoli rezygnować, a w 2017 roku w ich pokazach nie uczestniczyło już żadne zwierzę. Sprawę skomentował wówczas dyrektor medialny cyrku, Markus Strobl:

Postanowiliśmy nie wykorzystywać zwierząt dla ich dobra. Większość sztuczek w naszych pokazach i tak jest wykonywana przez artystów i klaunów. Cyrk Roncalli chce skupić się na poetyce i akrobatyce. 

Foto: kadr z wideo "Optoma impresses audiences with a holographic circus experience" Fot. Foto: kadr z wideo "Optoma impresses audiences with a holographic circus experience"

Jednak teraz ekipa cyrkowa Roncalli znalazła sposób, by uwzględnić dzikie zwierzęta w swych pokazach, nie wyrządzając przy tym krzywdy żadnej żywej istocie. W cyrku zamontowano specjalne projektory z nowoczesnymi obiektywami, które umożliwiają wyświetlanie na scenie hologramów zwierząt. Efekt jest spektakularny, umożliwiając przy tym nowe rozwiązania, niemożliwe do osiągnięcia przy pomocy prawdziwych zwierząt. Pojawił się między innymi pomysł wprowadzenia na arenę hologramu jednorożca.

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.