Nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami w służbie Policji

Aleksandra Kopka
13.06.2017 10:03
Nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami w służbie Policji Fot. Stanisław Kowalczuk/East News

Po doposażeniu Policji w 140 sztuk nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, przyszedł czas na motocykle. Te mają pomóc w eliminowaniu zagrożeń w ruchu drogowym.

Zwiększenie bezpieczeństwa czy wpływów do kasy z mandatów? Takie pytanie zadaje sobie, każdy ukarany po wątpliwie przyjemnym spotkaniu z drogówką. Ta może poszczycić się nową flotą pojazdów.

W komunikacie na stronie lubuskiej Policji możemy przeczytać:

Policjanci lubuskiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych i „niechronionych”. Policyjne patrole pełnione są także przy wykorzystaniu policyjnych motocykli – zarówno tych oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje natychmiastowo i z całą surowością.

Na dzień dzisiejszy, 13 czerwca 2017 roku, w służbie Policji znajduje się 12 sztuk nieoznakowanych motocykli. Wśród nich są modele BMW, Kawasaki oraz Yamahy. A te, jak pokazują statystyki zamieszczone na stronie lubuskiej Policji są potrzebne.

Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 14 wypadków z udziałem motocykli, w których zginęły 3 osoby, a 10 zostało rannych. Ponadto doszło do 30 kolizji drogowych.

Niestety, nie posiadamy informacji, gdzie dokładnie możecie natknąć się na nieoznakowane jednoślady. Jednakże te podobno patrolują drogi w okolicach Łodzi oraz województwie lubuskim.

Biorąc pod uwagę ostatnie zakupy Policji możemy być pewni, że ich ilość się zwiększy. 30 maja 2017 roku informowaliśmy was, że dealer BMW zaproponował w przetargu najniższą cenę i to zapewne on dostarczy 140 nowych, nieoznakowanych radiowozów. BMW serii 3 mają być wyposażone w pełen sprzęt do nagrywania zdarzeń na drodze, co pozwoli zwiększyć statystyki Policji.

 

Kamery samochodowe we wszystkich samochodach

Aleksandra Kopka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.