Pogoda
13.06.2017 10:03

Nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami w służbie Policji

Po doposażeniu Policji w 140 sztuk nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami, przyszedł czas na motocykle. Te mają pomóc w eliminowaniu zagrożeń w ruchu drogowym.

Nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami w służbie Policji
foto: Stanisław Kowalczuk/East News

Zwiększenie bezpieczeństwa czy wpływów do kasy z mandatów? Takie pytanie zadaje sobie, każdy ukarany po wątpliwie przyjemnym spotkaniu z drogówką. Ta może poszczycić się nową flotą pojazdów.

W komunikacie na stronie lubuskiej Policji możemy przeczytać:

"

Policjanci lubuskiej drogówki będą czuwać nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych i „niechronionych”. Policyjne patrole pełnione są także przy wykorzystaniu policyjnych motocykli – zarówno tych oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Nowoczesne i świetnie wyposażone maszyny są dużym ułatwieniem w eliminowaniu niebezpiecznych zachowań na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Mundurowi będą służyć wszelką radą i pomocą na drodze. Ale w przypadkach ujawnienia niebezpiecznej jazdy, stwarzania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będą reagować na te sytuacje natychmiastowo i z całą surowością. "

Na dzień dzisiejszy, 13 czerwca 2017 roku, w służbie Policji znajduje się 12 sztuk nieoznakowanych motocykli. Wśród nich są modele BMW, Kawasaki oraz Yamahy. A te, jak pokazują statystyki zamieszczone na stronie lubuskiej Policji są potrzebne.

"

Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 14 wypadków z udziałem motocykli, w których zginęły 3 osoby, a 10 zostało rannych. Ponadto doszło do 30 kolizji drogowych. "

Niestety, nie posiadamy informacji, gdzie dokładnie możecie natknąć się na nieoznakowane jednoślady. Jednakże te podobno patrolują drogi w okolicach Łodzi oraz województwie lubuskim.

Biorąc pod uwagę ostatnie zakupy Policji możemy być pewni, że ich ilość się zwiększy. 30 maja 2017 roku informowaliśmy was, że dealer BMW zaproponował w przetargu najniższą cenę i to zapewne on dostarczy 140 nowych, nieoznakowanych radiowozów. BMW serii 3 mają być wyposażone w pełen sprzęt do nagrywania zdarzeń na drodze, co pozwoli zwiększyć statystyki Policji.

Czy uważasz, że Policja powinna wykorzystywać nieoznakowane pojazdy?

Kamery samochodowe we wszystkich samochodach

Aleksandra Kopka
Tagi: Motocykle BMW Yamaha policja Kawasaki