Niepokojące nagranie z kosmosu. Co "usłyszała" sonda Juno? [WIDEO]

28.12.2021 10:15
Niepokojące nagranie z kosmosu. Co "usłyszała" sonda Juno? [WIDEO] Fot. Shutterstock

Czy tajemnicze nagranie ma związek z kosmitami? Na pewno brzmi jak ścieżka dźwiękowa z filmu o obcych. Posłuchajcie nagrania z sondy Juno.

Przestrzeń kosmiczna wciąż pozostaje dla ludzi wielką niewiadomą. A jak dobrze wiemy, najbardziej boimy się niezbadanego. Dlatego też nieustannie pojawiają się nowe teorie odnośnie istnienia pozaziemskiej cywilizacji czy tajemnic skrywanych przez niektóre ciała niebieskie. Równie niepokojące są anomalie, które czasami udaje się zarejestrować naukowcom.

Niepokojące nagranie z kosmosu

Kosmos kojarzy nam się z absolutną ciszą, ale jak się okazuje nic bardziej mylnego. Naukowcy po raz kolejny udowodnili, że w przestrzeni kosmicznej "krążą" różne niepokojące dźwięki.

Polecamy

Sonda kosmiczna NASA Juno słynie z pięknych, niezwykłych obrazów Jowisza, które wykonuje za pomocą instrumentu JunoCam. Jednak ostatnio naukowcy opublikowali coś jeszcze - ścieżkę dźwiękową z kosmosu. Nagranie zostało zarejestrowane gdy sonda mijała Ganimedesa, księżyc Jowisza.

Krótkie nagranie prezentuje dźwięki z kosmosu generowane na podstawie danych zebranych przez instrument Juno’s Waves. Mierzy on pole magnetyczne wokół Jowisza (jego magnetosferę), aby badacze mogli zrozumieć, w jaki sposób oddziałuje ona z gazami w atmosferze. Podczas przelotu nad Ganimedesem, Juno zebrał dane na temat fal elektrycznych i magnetycznych, które następnie zostały przekształcone w nagranie audio.

Scott Bolton, główny badacz misji, wyodrębnił dźwięki przechwycone w trakcie przelotu, który odbył się 7 czerwca 2021 roku. Jego pracę można zobaczyć i usłyszeć na poniższym klipie.

Natomiast film z przelotu sondy Juno w pobliżu Ganimedesa możemy zobaczyć na tym wideo:

Podczas przelotu nad Ganimedesem, sonda Juno minęła gigantyczny księżyc w odległości 645 mil. W większości pokryty lodem Ganimedes jest największym księżycem w Układzie Słonecznym i jedynym z polem magnetycznym. Badacze uważają, że pod lodową skorupą znajduje się podziemny ocean ze słoną wodą, co czyni go niezwykle interesującym miejscem. Wielu naukowców jest bowiem zdania, że z tego powodu może się na nim rozwijać życie pozaziemskie.

Źródło: spidersweb.pl, geekweek.interia.pl
Zobacz również: NASA ukrywa prawdę o Świętym Mikołaju? Szokujące rozmowy astronautów wskazują, że NASA nie ujawnia całej prawdy

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.