Pogoda
19.01.2017 11:01

Nieprzemyślane wyciąganie BMW z rowu

Kierowca poruszający się srebrnym BMW serii 3 E36 wypadł z drogi pokrytej śniegiem, kończąc swoją przygodę w rowie. Jak się okazało chwilę później – najgorsze miało dopiero nastąpić...

Nieprzemyślane wyciąganie BMW z rowu
foto: kadr z wideo

Na miejsce zdarzenia przyjechał kierowca traktora, który za pomocą linki holowniczej wyciągnął z rowu samochód wyprodukowany przez niemieckiego producenta, co było połowicznym sukcesem. Przy okazji tej czynności mocno uszkodzony został przód BMW, w wyniku uderzenia w ciągnik. Zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym:

Wielokrotnie dochodzi do podobnych zdarzeń, które najczęściej spowodowane są pośpiechem, brakiem profesjonalizmu, czy też zdrowego rozsądku. Za kolejny przykład może posłużyć kolejny filmik znajdujący się w serwisie YouTube:

Tym samym osoby chcące pomóc lub wykonujące obowiązki w ramach pracy powodują więcej szkód, niż pożytku. Holowanie nie najlepiej zakończyło się także na naszym polskim podwórku. Miejscem akcji krótkometrażowego i niskobudżetowego filmu był Szczecin. Kierowca srebrnego Citroena C4 Grand Picasso postanowił holować czerwonego Dodge’a Calibra ustawionego tyłem do kierunku jazdy.

Najprawdopodobniej to było jednym z powodów kolizji amerykańskiego pojazdu z pobliską latarnią. W końcu poruszanie się do tyłu ciężko uznać za optymalne, szczególnie w samochodach znanych ze... słabej widoczności:

Internauci sugerują, że być może bohaterowie tego filmu próbowali odpalić samochód na pych z biegu wstecznego. Przy takim założeniu, mogli po prostu wykorzystać kable rozruchowe, co z pewnością okazałoby się znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem, pod warunkiem postępowania zgodnie z zasadami.

Całe szczęście, że w wyniku niezbyt przemyślanych postępowań bohaterów powyższych filmów nie doszło do groźniejszych w skutkach wypadków i nikt nie ucierpiał, poza samymi samochodami. W internecie nie brakuje filmików, na których widać jak kierowcy podejmują się niebezpiecznych manewrów, narażając pozostałych uczestników ruchu drogowego na ogromne zagrożenie.

Tagi: Duperele