Niesamowite zjawisko pogodowe. Tak wygląda chmura-szczotka [ZDJĘCIA]

08.08.2022 15:43
Niesamowite zjawisko pogodowe. Tak wygląda chmura-szczotka [ZDJĘCIA] Fot. Shutterstock (zdjęcie ilustracyjne)

Rzadkie i spektakularne zjawisko na niebie. Przerażająca chmura-szczotka zaintrygowała internautów na całym świecie.

Kilka dni temu mieszkańcy Luizjany otrzymali SMS-y z alertem pogodowym ostrzegające przed nadchodzącą burzą. Jednak to, co zobaczyli chwilę potem, przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Na niebie pojawiła się bowiem gigantycznych rozmiarów szczotka.

Chmura-szczotka zaintrygowała internautów na całym świecie

Przerażające zdjęcia niezwykłej chmury szybko obiegły media społecznościowe. Internauci spekulowali nawet czy nie jest to jakiś spektakularny fotomontaż. "Włosie szczotki" pędzącej po niebie sprawiało makabryczne wrażenie. Chmura wyglądała tak, jakby miała zmieść wszystko, co stało jej na drodze.

Polecamy

- skomentowali przedstawiciele National Weather Service New Orleans.

Czym było przerażające zjawisko i jak powstało?

Na zdjęciach pokazana jest chmura szelfowa, potocznie nazywana wałem chmurowym. Jest to specyficzny rodzaj chmury poziomej, która kształtem przypomina klin i jest związana z frontem szkwałowym burzy.

Jak tłumaczą Polscy Łowcy Burz, chmura jest przytwierdzona do podstawy chmury macierzystej, zazwyczaj burzowej, rzadko kłębiastej. Zjawisko pojawia się na granicy burzowych frontów atmosferycznych.

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.