Pogoda
09.04.2019 15:38

Niesłyszący gracz w gronie 500 najlepszych zawodników Overwatch na świecie

Ten wyczyn wymaga naprawdę ogromnych umiejętności – w gronie 500 najlepszych graczy Overwatch na świecie znalazła się osoba, która nie słyszy. Pozbawia jej to dużej dawki informacji na temat tego, co dzieje się w grze i znacznie utrudnia współpracę w zespole.

MaxGaming76_OW
foto: kadr z wideo

Nie słyszy wystrzałów, odgłosów wydawanych przez poruszających się przeciwników ani sojuszników, nie ma również pojęcia o tym, jaką taktykę omawiają gracze – chyba, że ktoś mu o tym napisze.

Wydawałoby się, brak słuchu jest dla gracza przeszkodą, której nie sposób pokonać – Maxim76 udowodnił jednak, że w życiu wszystko jest możliwe.

Niesłyszący streamer znalazł się w gronie 500 najlepszych graczy Overwatch na świecie – na Reddicie rozgorzała na jego temat dyskusja, w której zawodnik odpowiada na pytania internautów i zdradza, jak udaje mu się rywalizować z osobami słyszącymi, mającymi nad nim wyraźną przewagę.

"

Jestem głuchy i bardzo wiele zależy od wewnętrznego zegara, wskazówek wizualnych, wzorców zachowań, informacji o wydarzaniach oraz wiadomości od innych graczy. "

Overwatch dla daltonistów
Overwatch dla daltonistów
Przeczytaj także Blizzard testuje Overwatch w wersji dla daltonistów

Głuchy gracz w Top 500 najlepszych zawodników Oveerwatch

Maxim76 tłumaczy, że nawet jeśli nie można usłyszeć przeciwników chcących zajść go z boku, wiedza o tym jaką prowadzą postać pozwala mu, znając „wewnętrzny rytm bohatera”, zorientować się skąd powinien spodziewać się ataku i kiedy mniej więcej może on nastąpić.

Gracz stara się wybierać postaci, którymi gra się w grupie – dzięki temu w większości przypadków udaje mu się uniknąć zaskoczenia przez oponentów, którzy zbliżyli się do niego wykorzystując akt, że nie słyszy.

Streamer wyjawił, że zawsze przyznaje się do swoich problemów ze słuchem, prosząc innych graczy o wyrozumiałość oraz przekazywanie w postaci tekstowej najważniejszych ustaleń i informacji – między innymi o przyjętej taktyce oraz postaciach kierowanych przez przeciwników.

Dla osób, które słyszą, ma następującą radę:

"

Granie bez dźwięku pozwala głębiej zrozumieć grę. Proponuję, żeby słyszący też spróbowali, może w trybie quick play. "

Zobacz także: >> LEGO stworzyło klocki Overwatch << 

Maxim76 gra też czasem ze znajomym, który słucha komunikacji w grze i przekazuje mu najważniejsze informacje.

Próbowaliście grać bez dźwięku?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Overwatch