Niespodziewany zwrot akcji podczas ślubu Kitty Pryde i Colossusa. Co wydarzy się w czasie ceremonii?

Sergiusz Kurczuk
20.06.2018 12:45
Niespodziewany zwrot akcji podczas ślubu Kitty Pryde i Colossusa. Co wydarzy się w czasie ceremonii? Fot. kadr z komiksu X-Men Gold vol. 2 #30

Na ślub Colossusa i Kitty Pryde fani X-Men czekali od wielu lat. Twórcy komiksu „X-Men Gold” postanowili jednak zaskoczyć swoich czytelników. 

Piotr Nikołajewicz Rasputin i Kitty Pryde to oprócz Jean Grey i Scotta Summersa, chyba najbardziej znana para kochanków w szeregach X-Men. Ich romans ciągnął się od roku 1979, kiedy Colossus zadurzył się w niespełna 15-letniej Shadowcat. Na początku łączyła ich platoniczna miłość, ale z wiekiem postanowili skonsumować związek, w między czasie wielokrotnie się rozstając, a następnie do siebie wracając. Podczas ostatniego rozstania dziewczyna randkowała ze Star-Lordem, ale relacja nie przetrwała próby czasu i Kitty postanowiła wrócić do swojej pierwszej miłości. W końcu na kartach 20. numeru „X-Men Gold” ze stycznia 2018 roku, Pryde oświadczyła się Piotrowi. Od tamtego momentu Marvel zapowiadał kolejny ślub w uniwersum, a bohaterowie serii przygotowywali się do uroczystości. Okazuje się, że nie wszystko poszło tak, jak planowano. 

„X-Men Gold” #30 - nieudany ślub Colossusa i Kitty Pryde

Tym razem uroczystości nie przerwał żaden złoczyńca, który postanowił wykorzystać okazję, by pokonać wytrąconych z równowagi herosów. Zmiana planów wynika raczej z bardziej prozaicznych przyczyn. Długo zapowiadana konkluzja historii „Til Death Do Us Part” kończy się ślubem, ale nie tych postaci, których spodziewali się czytelnicy. Kitty od dawna nękają wątpliwości. Dziewczyna przypomina sobie, przez co przeszedł jej skomplikowany związek z Colossusem. W końcu odbywa poważną rozmowę z siostrą Piotra, która jest jej najlepszą przyjaciółką. Po dyskusji z Illlyaną Kitty dochodzi do wniosku, że jest zbyt przerażona, by połączyć się węzłem małżeńskim z Colossusem. 

Miłosna atmosfera wpłynęła na Nightcrawlera, który postanawia oświadczyć się Rachel Grey. Kurt od jakiegoś czasu darzy ją poważnym uczuciem. Ubiega go jednak inny bohater. Gambit ocenia sytuację i decyduje się wykorzystać ceremonię, by oświadczyć się swojej ukochanej Rogue. Żeby jednak ślub nie poszedł na marne, pyta od razu, czy pójdzie z nim do ołtarza w tym momencie. Rogue się zgadza i numer kończy się zawarciem małżeństwa między parą mutantów. 

30 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Gold vol. 2 #30
30 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Gold vol. 2 #30
30 Fot. foto: kadr z komiksu X-Men Gold vol. 2 #30
30 Fot. foto: foto: kadr z komiksu X-Men Gold vol. 2 #30

„Mr. and Mrs. X” - o czym będzie nowy komiks?

Ten niespodziewany zwrot akcji jest jednocześnie zapowiedzią zupełnie nowej serii komiksowej, poświęconej członkom X-Men. Mowa o „Mr. and Mrs. X”, która opowie o miesiącu miodowym Gambita i Rogue. Według rozmowy The New York TimesKelly Thompson, która będzie autorką nowego tytułu, upojne chwile bardzo szybko skończą się kolejną misją ratowania świata. Thompson była odpowiedzialna za miniserię o parze, zatytułowanej po prostu „Gambit and Rogue”. To właśnie na jej kartach mutantka w końcu zapanowała nad swoimi umiejętnościami. Komiks pojawi się w sprzedaży we wrześniu 2018 roku. 

1 Fot. foto: okładka komiksu Mr. and Mrs. X #1

Co wydarzenia z 30. numeru „X-Men Gold” oznaczają dla relacji Kitty i Piotra? Według zapewnień Marca Guggenheima odpowiedzialnego za scenariusz komiksu, reperkusje tchórzostwa Shadowcat poznamy w pozostałych 6 zeszytach serii. Wydawnictwo Marvel Comics ogłosiło, że we wrześniu „X-Men Gold” i „X-Men Blue” zostaną zakończone, co bezpośrednio wiąże się z eventem EXtermination

Czy ślub Colossusa i Kitty Pryde zostanie przełożony na dalszy termin? Czy Rachel zgodzi się oddać swoją rękę Kurtowi? A może jedyną szczęśliwą parą będą Gambit i Rogue? Dowiemy się z kolejnych numerów przygód grupy X-Men. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.