Iron Man lata nad LA? Dwóch pilotów dostrzegło „niezidentyfikowanego mężczyznę z plecakiem odrzutowym”. Sprawą zajmie się FBI

02.09.2020 13:59
Iron Man lata nad LA? Dwóch pilotów dostrzegło „niezidentyfikowanego mężczyznę z plecakiem odrzutowym”. Sprawą zajmie się FBI Fot. . Theresa Martinez/Shutterstock (zdjęcie poglądowe)

Do nietypowego zdarzenia doszło w niedzielę w amerykańskim Los Angeles. Dwóch pilotów zaraportowało, że nad miastem „unosi się mężczyzna z plecakiem odrzutowym”, tzw. jet-pack.

Jak podają zagraniczne media, do zdarzenia miało dojść w ostatnią niedzielę. Pilot linii American Airlines miał poinformować wieżę kontroli lotów lotniska LAX o tym, że w trakcie lądowania dostrzegł niezidentyfikowanego mężczyznę, lecącego w odległości ok. 270 metrów na lewo od samolotu z plecakiem odrzutowym. Maszyna znajdowała się wtedy na wysokości ok. 900 metrów na ziemią.

Przeczytaj także

Nietypowy komunikat pilota

„Wieża. Tu American 1977. Właśnie dostrzegliśmy mężczyznę z plecakiem odrzutowym” – miał zakomunikować mężczyzna w komunikacie, który dostępny jest też online.

Jak podaje LA Times – jego raport przyjęto ok 18.30 czasu lokalnego. Kilka minut później wieża kontroli lotów otrzymała podobny komunikat od pilota linii JetBlue. Pilot drugiego samolotu zaraportował ten sam problem.

"Tylko w LA" – miał dodać mężczyzna.

Przeczytaj także

Sprawą zajmie się FBI

Jak podaje amerykański portal Complex, cytując informację Federal Aviation Administration, piloci obu samolotów zaraportowali, że dostrzegli obiekt, przypominający mężczyznę, lecącego z plecakiem odrzutowym podczas lądowania na lotnisku LAX w niedzielę ok. 18.35 czasu lokalnego. Agencja Lotnictwa poinformowała lokalne służby na temat tych raportów. Sprawą zainteresowało się także FBI.

Federalne Biuro Śledcze sprawdza raporty obu pilotów, w celu odnalezienia mężczyzny. Autorzy portalu IGN zwracają uwagę, że w okolicy lotniska LAX, znajduje się baza wojskowa El Segundo. Wysnuwają w związku z tym hipotezę, że mężczyzna na plecaku odrzutowym mógł testować jeden z nowych gadżetów działu Research & Development. Zupełnie niczym w produkcjach o Batmanie, czy Iron Manie. Jak jednak było naprawdę, dowiemy się pewnie dopiero, gdy służby dokonają swoich odkryć i stworzą stosowne raporty.

Czytaj także: Oglądali „Tenet” Christopthera Nolana, gdy zawalił się na nich dach. Dwie osoby są ranne w wyniku katastrofy w kinie.

Michał Kaczoń
Michał Kaczoń Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.