Niezwykłe odkrycie w polskim lesie. Leśniczy wykopał skarb sprzed 3 tys. lat

16.04.2021 13:29
Leśniczy wykopał skarb sprzed 3 tys. lat Fot. Albin Marciniak/East News

Leśniczy dokonał niezwykłego odkrycia. Wraz ze Stowarzyszeniem Eksploracyjno-Historycznym "Relikt" znalazł na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle przedmiot, który liczy ok. 3 tys. lat. Jak się okazuje,  jest to najstarsze znalezisko na tym obszarze.

Łukasz Wawrzyńczyk, pasjonat zarówno natury jak i historii dokonał fantastycznego odkrycia na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn-Koźle.

Leśniczy wykopał skarb sprzed 3 tys. lat

Wraz z członkami stowarzyszenia "Relikt" natknął się na siekierkę typu czeskiego pochodzącą z czasów początku rozwoju kultury łużyckiej.

Polecamy

Mężczyzna znalał cenny przedmiot zupełnie przypadkowo, przeszukując miejsce potyczki z 1945 roku. Jak twierdzi, podczas wykopalisk na głębokości 14 cm ukazał mu się bardzo stary przedmiot. Po wstępnej analizie okazało się, że jest to siekiera z brązu. Poszukiwacze natychmiast zawiadomili WUOZ w Opolu, któremu przekazano przedmiot.

Odkrywcy mają nadzieję, iż siekiera trafi bardzo szybko na wystawę w muzeum.

Co jakiś czas przedstawiamy Wam różne mniej lub bardziej przerażające lokalizacje, w których podobno straszy: makabryczną wieś Bromierzyk, lasy, w których pojawia się demon pod postacią staruszki z lalką bez oczu czy przerażające miejsca w pobliżu Krakowa, do których strach się zapuszczać po zmroku. W 2008 roku tysiące mieszkańców Kędzierzyna-Koźla przez kilkanaście dni roku mówiło tylko o jednym: łysa dziewczynka na rowerku jeździ po lesie i straszy ludzi. Wielu mieszkańców twierdziło wtedy, że widziało ducha. Całą historię przeczytacie tutaj.

Zobacz również: Śląsk. Powstanie osiedle dla singli i bezdzietnych par?

Romana Makówka
Romana Makówka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.