Pogoda
22.11.2018 14:36

Nike PG 2.5 x PlayStation – buty inspirowane konsolą Sony

Oto nowy pretendent do miana najbardziej ambitnego crossovera w historii – buty Nike PG 2.5 x PlayStation. Powstrzymajcie ciężkie oddychanie – nie da się na nich grać.

Nike PG 2.5 x PlayStation
foto: materiały prasowe

Nike PG 2.5 x PlayStation to oferta dla osób wspominających z nostalgią pierwszą konsolę Sony (jeśli za nią tęsknicie, Sony przygotowało dla Was odświeżoną edycję PlayStation Classic z 20 wbudowanymi grami) – wzornictwo i kolor zaczerpnięto wprost z oryginalnego PSX-a.

Paul George, autor projektu, pokazał już wcześniej buty Nike PG2, które powstały dzięki zauroczeniu, jaki wzbudził w koszykarzu kontroler DualShock4 dla PlayStation 4. Zawodnik zamierza grać w konsolowych butach podczas meczów NBA – debiut przypadł na spotkanie Oklahoma City Thunder z Golden State Warriors.

nike_playstation_02

Nike sprzedaje buty inspirowane PlayStation

Wprawne oko dostrzeże więcej odniesień do konsoli, niż tylko charakterystyczną szarość – uroku butom dodają symbole z przycisków kontrolera, z których uszyty jest but, oraz w pełni kolorowe logo PlayStation umieszczone na języku lewego buta.

Paul George tłumaczy, że granie pozwala mu odnaleźć równowagę w życiu.

"

Wcześniej grałem w gry tylko dlatego, że było to zabawą. Teraz robię to, żeby się zrelaksować. Potrzebuję ucieczki od rzeczywistości, dystansu, być w innym miejscu i w innym czasie. "

Inspirowane pierwszą konsolą Sony buty Nike PG 2.5 x PlayStation mają trafić do sprzedaży 1 grudnia 2018 – będzie je można zdobyć w wybranych sklepach stacjonarnych w USA oraz w aplikacji SNKRS.

Co wolelibyście mieć?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety