Pogoda
12.05.2020 11:24

Nike zaprojektowało specjalne buty dla lekarzy – "współczesnych bohaterów" i rozda 32 tys. par za darmo

Firma odzieżowa Nike zdecydowała, że przekaże 32 tys. par obuwia szpitalom na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, aby w ten sposób pomóc lekarzom niestrudzenie walczącym z efektami pandemii koronawirusa.

 Nike zaprojektowało specjalne buty dla lekarzy – "współczesnych bohaterów" i rozda 32 tys. par za darmo
fot. materiały prasowe Nike

Firma Nike ogłosiła, że przekaże ubrania do konkretnych szpitali w USA i Europie, aby w ten sposób wspomóc lekarzy, którzy całe dnie spędzają na nogach. Nike połączyło siły z amerykańską organizacją non-profit Good360 oraz mniejszymi organizacjami charytatywnymi w Europie, aby skoordynować przekazanie obuwia oraz innych części odzieży konkretnym szpitalom.

Dzięki akcji, specjalnie zaprojektowane buty mają trafić do szpitali w Chicago, Nowym Jorku, Los Angeles, Memphis, Berlinie, Barcelonie, Londynie, Mediolanie, Paryżu oraz w Belgii. 

Nike stworzył buty Jezusa
Nike stworzył buty Jezusa
Przeczytaj także Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut!

Nike Air Zoom Pulse – but zaprojektowany z myślą o lekarzach

Buty trafiły na rynek w listopadzie 2019 roku. Zostały zaprojektowane tak, aby wziąć pod uwagę potrzeby „atlety systemu zdrowia, wsółczesnego bohatera”, jak mówi się o lekarzach w oficjalnej informacji prasowej.

Design butów został specjalnie przygotowany pod potrzeby pracowników medycznych. Konsultacje na temat trybu życia lekarzy poczyniono w Oregon Health & Science University oraz Doernbecher Children’s Hospital w Portland. Okazało się wtedy, że średnio podczas 12-godzinnego dyżury w szpitalu, lekarze pokonują dystans ok. 6 kilometrów, a większość czasu spędzają na nogach.

Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh
Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh
Przeczytaj także Koronawirus – Jägermeister przekazuje alkohol na produkcję środków dezynfekującyh

But na miarę potrzeb współczesnych lekarzy

Biorąc te czynniki pod uwagę, firma stworzyła buty, które są lekkie, wygodne, posiadają odpowiedni system trakcyjny, zabezpieczający stopę i są łatwe do prania w pralce.

To nie jedyna „cegiełka” pomocy firmy Nike w walce z koronawirusem. Mówi się, że w ramach różnych akcji Nike przekazało ok. 25 mln dolarów na pomoc w walce z pandemią.

Czytaj także: Nike pokazał nowe samowiążące się buty. Ile zapłacimy za Adapt BB? 

Jak podobają Ci się buty Nike Air Zoom Pulse?

Tagi: Newsy koronawirus