Pogoda
11.10.2019 14:54

Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut!

Buty z krzyżem i wodą święconą w podeszwie? Nike wyprzedał takie obuwie w ekspresowym tempie.

Nike stworzył buty Jezusa
foto: shutterstock.com

Czasami trudno zrozumieć modę, nagle trendsetterki promują coś, co wydawałoby się, że jest niefunkcjonalne lub po prostu źle wygląda. Klapki z futrem, rozerwane swetry, gruba tapeta na twarzy? To jeszcze nic, bo Nike wszystkich przebił pokazując "buty Jezusa". Tak, dobrze przeczytaliście...

Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut!

Nike i Jezus? Brzmi to dosyć dziwnie, ale jak wiadomo to, co kontrowersyjne dobrze się sprzedaje. Firma MSCHF wyprodukowała 15 sztuk Nike Air Max 97, w których "można chodzić po wodzie", bo... w podeszwie wstrzyknięto święconą wodę. Na bucie znalazł się krzyż z postacią Jezusa, jak również z boku pojawił się napis NT. 14:25, czyli 25 werset 14 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza.

Mało odniesień do Jezusa? Na wkładce w środku buta umieszczono napis INRI (Jezus Nazarejczyk Król Żydów).

nike
nike
Przeczytaj także W nowych Nike'ach sznurówki zawiąże ci... Siri

Za takie cudo należało zapłacić 3 tysiące dolarów i buty można było zakupić 8 października 2019. Obuwie rozeszło się zaledwie w kilka minut i w sumie było to do przewidzenia, tak samo jak fakt, że środowiska katolickie były oburzone faktem stworzenia takich butów. Czy Nike zdecyduje się na ponowne wprowadzenie na rynek "butów Jezusa", skoro zainteresowanie takim nietuzinkowym obuwiem było tak wielkie? Czas pokaże, na jaki błyskotliwy pomysł może wpaść jeszcze firma.

Zobacz także: Nike PG 2.5 x PlayStation – buty inspirowane konsolą Sony 

Tagi: News