Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut!

11.10.2019 14:54
Nike stworzył buty Jezusa|undefined Fot. shutterstock.com

Buty z krzyżem i wodą święconą w podeszwie? Nike wyprzedał takie obuwie w ekspresowym tempie.

Czasami trudno zrozumieć modę, nagle trendsetterki promują coś, co wydawałoby się, że jest niefunkcjonalne lub po prostu źle wygląda. Klapki z futrem, rozerwane swetry, gruba tapeta na twarzy? To jeszcze nic, bo Nike wszystkich przebił pokazując "buty Jezusa". Tak, dobrze przeczytaliście...

Nike stworzył "buty Jezusa" z wodą święconą. Wyprzedały się w kilka minut!

Nike i Jezus? Brzmi to dosyć dziwnie, ale jak wiadomo to, co kontrowersyjne dobrze się sprzedaje. Firma MSCHF wyprodukowała 15 sztuk Nike Air Max 97, w których "można chodzić po wodzie", bo... w podeszwie wstrzyknięto święconą wodę. Na bucie znalazł się krzyż z postacią Jezusa, jak również z boku pojawił się napis NT. 14:25, czyli 25 werset 14 rozdziału Ewangelii wg św. Mateusza.

Mało odniesień do Jezusa? Na wkładce w środku buta umieszczono napis INRI (Jezus Nazarejczyk Król Żydów).

Przeczytaj także

Za takie cudo należało zapłacić 3 tysiące dolarów i buty można było zakupić 8 października 2019. Obuwie rozeszło się zaledwie w kilka minut i w sumie było to do przewidzenia, tak samo jak fakt, że środowiska katolickie były oburzone faktem stworzenia takich butów. Czy Nike zdecyduje się na ponowne wprowadzenie na rynek "butów Jezusa", skoro zainteresowanie takim nietuzinkowym obuwiem było tak wielkie? Czas pokaże, na jaki błyskotliwy pomysł może wpaść jeszcze firma.

Zobacz także: Nike PG 2.5 x PlayStation – buty inspirowane konsolą Sony 

Aleksandra Degórska
Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.