Pogoda
10.07.2019 15:07

Nintendo pokazało tańszego Switcha. Cena niższa o 1/3, edycja specjalna z Pokemon Sword i Shield

Nintendo Switch Lite oficjalnie zaprezentowane. Nowe wcielenie konsoli jest tańsze, ale straciło kilka możliwości droższej wersji. Żeby zagrać w niektóre gry, trzeba będzie dokupić akcesoria.

Nintendo Switch Lite
foto: materiały prasowe

Nintendo Switch bije rekordy popularności na świecie, na niektórych rynkach sprzedając się lepiej, niż PlayStation 4. Konsola trafiła już do ponad 30 mln graczy, a z szacunków analityków wynika, że producent może spodziewać się łącznej sprzedaży przekraczającej 100 mln sztuk.

Sprawia to, że Switch staje się ciekawą i opłacalną platformą dla twórców gier. Tę tezę potwierdza decyzja CD Projekt RED o wypuszczeniu kompletnej edycji Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu na przenośną konsolę Nintendo.

Wiedźmin 3 na Switcha
Wiedźmin 3 na Switcha
Przeczytaj także Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4

Według przecieków, premiera gry spodziewana jest pod koniec września 2019 roku. Jak się okazało, w tym samym terminie do sprzedaży trafi także tańsza wersja Nintendo Switch. Sugerowana cena detaliczna Nintendo Switch Lite to 200 dolarów, oryginalny Nintendo Switch wyceniany jest na 300 USD.

Nintendo Switch Lite oficjalnie. Czym różni się od Nintendo Switch?

Nintendo Switch Lite został zaprojektowany jako konsola przenośna, straciła więc możliwość służenia jako sprzęt stacjonarny. Nowej wersji Switcha nie da się więc podłączyć do telewizora i grać w gry na dużym ekranie.

nintendo_switch_lite_02

Kontrolery zostały wbudowane na stałe w bryłę urządzenia, nie będzie więc można ich odłączyć. Nie obsługują także wibracji HD Rumble ani nie mają wbudowanej kamerki IR. Joy-Cony z pierwszego Switcha można będzie połączyć z konsolka, co pozwoli na uruchomienie części tytułów wymagających nieobecnych w Nintendo Switch Lite możliwości.

Nintendo Switch Lite ma być dostępny w trzech kolorach: żółtym, szarym oraz turkusowym. Zapowiedziano także pierwsze edycję limitowaną, przedstawiającą legendarne pokemony z gier Pokemon Sword i Pokemon Shield. Ta trafi do sprzedaży 8 listopada 2019.

nintendo_switch_lite_03

Premiera Nintendo Switch Lite została zapowiedziana na 20 września 2019 roku. W Polsce konsola powinna kosztować mniej niż 1000 zł. Według pogłosek, Nintendo szykuje także droższą, ale wydajniejszą wersję swojej konsoli.

Zobacz także: Nintendo szykuje nowe Switche. Będzie taniej albo szybciej 

Co myślicie o Nintendo Switch Lite?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Nintendo