Pogoda
15.05.2017 15:47

Nintendo pracuje nad Zeldą na smartfony

Według najnowszych doniesień przygody Linka będą kolejną marką, którą Japończycy przeniosą na Androida i iOS.

Nintendo pracuje nad Zeldą na smartfony
foto: materiały prasowe

Żyjemy w ciekawych czasach dla miłośników Nintendo. Gigant z Kioto po latach zarzekania się, że nie pójdzie z tłumem i nie będzie tworzył gier na smartfony, zmienił nastawienie i przenosi do mobilnego świata swoje wszystkie najważniejsze marki. Po aplikacji Miitomo, Super Mario Run, Fire Emblem Heroes i nadchodzącym Animal Crossing przyjdzie pora na Zeldę.

Nad produkcją miałoby czuwać japońskie studio DeNA, które oprócz wcześniejszych produkcji Nintendo odpowiadało też m.in. za Final Fantasy Record Keeper i Star Wars: Galactic Defense. Niestety, nie znamy szczegółów nadchodzącej produkcji, z pewnością jednak będzie to epicka przygoda.

Nintendo powinno pospieszyć się z premierą mobilnej Zeldy, aby załapać się jeszcze na szaleństwo, jakie rozpętało się wokół ostatniej odsłony serii, The Legend of Zelda: Breath of the Wild. To właśnie głównie za jej sprawą - i jej niewiarygodnie wysokich ocen - Nintendo Switch okazał się najszybciej sprzedającą konsolą w USA w historii.

Niestety, z premierami mobilnych gier od Nintendo bywało dotąd... różnie. Pierwotnie Japończycy mieli wydać aż 5 gier do marca 2017 roku. Wyrobili się ostatecznie z trzema (licząc Miitomo) - Animal Crossing został opóźniony i ma się ukazać przed kwietniem 2018 roku.

Z kolei The Pokemon Company, którego Nintendo jest współwłaścicielem, szykuje karciankę z Pikachu i spółką. Trudno oczekiwać, aby powtórzyła ona niesamowity sukces Pokemon Go, ale z pewnością znajdzie także niemałe grono wielbicieli. W tym przypadku również nie znamy szczegółów produkcji.

Seria The Legend of Zelda rozpoczęła życie w 1986 roku, kiedy to miała miejsce japońska premiera pierwszej części serii na konsolę Famicom (japoński odpowiednik NES-a). W kolejnych latach doczekała się odsłon na każdą ważniejszą platformę Nintendo: od Game Boya i Nintendo 64, aż po Game Cube'a i Wii.

Graliście w The Legend of Zelda?

Jakub Gańko
Tagi: Gry