Pogoda
14.06.2019 11:30

Nintendo szykuje nowe Switche. Będzie taniej albo szybciej

Nintendo Switch no wielki hit na konsolowym rynku. W niektórych krajach przenośne urządzenie sprzedaje się już lepiej, niż król PlayStation 4. Jest szansa na to, że jeszcze w 2019 roku zobaczymy dwa nowe wcielenia Switcha. Jeden będzie zubożony, drugi wzbogacony.

Nintendo Switch
foto: materiały prasowe

Nowa konsolka Nintendo początkowo była reklamowana jako sprzęt, na który trafiać będą tylko przyjazne rodzinom i dzieciom treści. Z biegiem czasu okazało się jednak, że Switch zaproponował coś konkretnego także dla rodziców.

Na przenośno-stacjonarnej konsoli można zagrać między innymi w Diablo III, a CD Projekt RED ogłosił właśnie, że w 2019 roku na Nintendo Switch pojawi się Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji kompletnej, ze wszystkimi dodatkami i poprawkami wydanymi do tej pory.

Wiedźmin 3 na Switcha
Wiedźmin 3 na Switcha
Przeczytaj także Wiedźmin 3 oficjalnie na Switchu. Pierwszy zwiastun, zrzuty ekranu, porównanie grafiki z PS4

Nintendo chce iść za ciosem. Z przecieków wynika, że jeszcze w tym roku do sprzedaży trafią dwa nowe modele Switcha.

Nintendo Switch – do wyboru tańsza lub szybsza wersja

Pogłoski o planach wprowadzenia dwóch nowych wersji Nintendo Switch pojawiają się od miesięcy. Tym razem sprawie przyjrzał się The Wall Street Journal, który powołując się na rzetelne źródła informacji uchylił rąbka tajemnicy dotyczące planów Japończyków.

Obecne Nintendo Switch to konsolka, którą dzięki stacji dokującej można podłączyć do telewizora i korzystać z niej wygodnie w domu. Sprzęt można także zabrać na spacer i grać mobilnie.

Tańsza wersja Nintendo Switch ma oferować tylko tę drugą opcję, a więc możliwość gry mobilnej. Producent może po prostu sprzedawać sprzęt bez stacji bazowej, dając możliwość późniejszego jej dokupienia, bądź też zdecydować się na przerobienie konstrukcji konsoli.

Druga odmiana konsolki, nazywana czasem „Switch Up”, ma być udoskonaloną i szybszą wersją sprzętu.

Niska w stosunku do konsol stacjonarnych wydajność Switcha staje się powoli problemem dla twórców gier, którzy muszą okrajać graficznie swoje tytuły podczas portowania ich na sprzęt Nintendo.

Konsolka dostała co prawda niespodziewany dodatek mocy dzięki podkręceniu stosowanego w nim procesora, jednak bardziej skomplikowane i rozbudowane gry mogą potrzebować jeszcze więcej wydajności.

Zobacz także: Nintendo po cichu podkręciło procesor Switcha. Gry ładują się dużo szybciej 

Nintendo początkowo zaprzeczało wszystkim doniesieniom na temat nowych wersji Switcha, teraz ogranicza się do stwierdzenia, że gdy będzie miało coś do powiedzenia na ten temat, wyda oficjalny komunikat.

Nowe Switche pojawia się w sprzedaży zapewne w okresie przedświątecznym. Tytułem startowym mogą być nowe pokemony – Sword i Shield. Zobaczymy w nich stworki z regionu Galar.

Zobacz także: Ten nowy Pokemon stopi wasze serca i spowoduje, że się uśmiechniecie w duszy 

Który Switch ma więcej sensu?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gadżety Nintendo