Pogoda
28.02.2020 14:44

Nintendo z przemiłym gestem - wymieniło 95-letniej babci zepsutego oryginalnego Game Boya

Bardzo ładna historia napłynęła niedawno z Japonii. Nintendo wymieniło 95-letniej babci jej leciwego Game Boya na zupełnie nowy egzemplarz, który nie jest już produkowany.

Nintendo Game Boy
foto: shutterstock.com

Japońska gazeta "Asahi Shimbun" niedawno opowiedziała historię pewnej 95-letniej japońskiej babci, której zepsuł się oryginalny Game Boy. Całą sytuację na potrzeby publikacji opisała 70-letnia córka kobiety, Kuniko Tsusaka oraz jej wnuk. Kiedy przenośna konsola starszej pani zaczęła szwankować, jej potomkowie próbowali znaleźć odpowiednie części do naprawy sprzętu, jednak przez leciwość modelu nie mogli ich znaleźć. 

Nintendo wymieniło 95-letniej kobiecie Gameboya na nowego

Syn pani Tsusaki słyszał jednak o tym, że Nintendo może się poszczycić świetną obsługą klienta, którą opisał babci jako "kami taiou". Dosłownie można to przetłumaczyć jako "boskie wsparcie" albo "boska pomoc". Jednak słowo "kami" w języku japońskim może również oznaczać "papier" i właśnie w taki sposób 95-latka zrozumiała swojego wnuka.

Zapalona fanka "Tetrisa" postanowiła napisać więc list do Nintendo, w którym wyjaśniła swoją sytuację, a w kopercie zamieściła też zepsutego Game Boya.

call of juarez gunslinger
call of juarez gunslinger
Przeczytaj także Kolejny polski hit trafi na Nintendo Switch

Nintendo odpowiedziało jej tydzień później. Firma wysłała nie tylko osobisty list do kobiety, ale także całkowicie nowego, nieużywanego Game Boya. W wiadomości wyjaśnili jej, że również nie posiadali części do oryginalnej konsoli, ale na szczęście udało im się znaleźć nowy egzemplarz w jednym z magazynów.

List zakończyli pozdrowieniami i życzeniami długiego życia. Cała sytuacja miała miejsce kilka lat temu, a fanka Nintendo zmarła w wieku 99 lat. Jak twierdzi jej córka:

"

Myślę, że jest tam bardzo szczęśliwa i dozgonnie wdzięczna.  "

I chociaż dla tak wielkiej firmy, jak Nintendo wysłanie tego Game Boya nie było wielkim kosztem, to sam miły gest zostanie zapamiętany przez rodzinę 95-letniej fanki na zawsze. Historia poruszyła innych graczy, którzy również zaczęli dzielić się swoimi wspomnieniami z obsługą techniczną Nintendo. Ta, dzięki takim właśnie sytuacjom, prawdopodobnie zawsze będzie złotym standardem w branży gier wideo.

Jacek Rozenek
Jacek Rozenek
Przeczytaj także CD Projekt RED spełnił kolejne życzenie graczy. Jacek Rozenek dostępny na całym świecie
Tagi: Nintendo