Pogoda
29.09.2016 12:09

Nissan Micra 2017 w pełnej okazałości

Zupełnie nowy model, wyróżniający się odważniejszą stylistyką oraz zaawansowanymi technologiami, jest gotów na rywalizację z konkurentami w segmencie B.

Nissan Micra 2017 w pełnej okazałości
foto: materiały prasowe

Nowy samochód opracowano z myślą o klientach w Europie. To właśnie Stary Kontynent może pochwalić się jednym z największych rynków hatchbacków na świecie. Nissan wraz z pokazaniem nowego modelu ma nadzieje, że dzięki zupełnie nowej stylistyce i turbodoładowanym silnikom w technologii downsizingu dotrze do szerszej grupy klientów, o czym wspomniał Carlos Ghosn, dyrektor generalny Nissan Motor Company:

"

Kiedy po raz pierwszy pokazaliśmy Micrę ponad 30 lat temu, nastąpiła rewolucja w segmencie hatchbacków. Otworzyliśmy zupełnie nowy rozdział w kartach historii Nissana. Piąta generacja jest równie rewolucyjna, co protoplasta i gotowa, by wyznaczać standardy w swojej klasie. Pod względem stylistycznym przypomina mocno wyróżniające się z tłumu crossovery – Qashqaia i Juke’a – i tym samym ugruntowuje pozycję naszej marki jako lidera w designie. "

Inspiracją dla nadwozia był koncepcyjny model Sway zaprezentowany w 2015 roku podczas targów motoryzacyjnych w Genewie. Na szczęście auto w wersji produkcyjnej nie zostało oskalpowane z emocji. Wyróżnia się odważnymi przetłoczeniami. Sportowy charakter zdradzają również klamki ukryte w drzwiach, przy słupku C. Dodatkowo Micra jest opływowa, o czym świadczy współczynnik oporu powietrza wyrażany w 0,29 Cx.

Kierowca może spodziewać się niskiej pozycji za kierownicą, a także dużego zakresu regulacji foteli. Pozostali pasażerowie nie będą mieli powodów do narzekania, a to za sprawą przestronnego wnętrza. Dużo przestrzeni udało się wygospodarować dzięki poszerzeniu nadwozia oraz zwiększeniu rozstawu osi.

O bezpieczeństwo w podróży będą dbały liczne systemy bezpieczeństwa, w tym asystenci pasa ruchu, hamowania awaryjnego, rozpoznawania pieszych i znaków oraz ostrzegania o pojeździe znajdującym się w martwym polu. Do tego pasażerowie będą mogli korzystać z systemu multimedialnego z nawigacją, obsługiwanego za pośrednictwem 7-calowego, kolorowego ekranu dotykowego, pozwalającego na sparowanie smartfonów, ściąganie aplikacji, a także głosowe zarządzanie poszczególnymi funkcjami, w tym systemem audio. A ten w najbogatszych wersjach ma zapewniać nieskazitelny dźwięk za sprawą głośników Bose’a, z których jeden wbudowany jest w zagłówek kierowcy. Całość dopełniają wysokiej jakości materiały dźwiękochłonne zastosowane w celu wyciszenia kabiny.

Nowa Micra początkowo oferowana będzie z 0,9-litrowym, trzycylindrowym silnikiem benzynowym lub 1,5-litrowym wysokoprężnym. Oba generują moc 90 KM. Z czasem do gamy dołączy wolnossąca jednostka o pojemności 1 litra i mocy 75 KM.

Sprzedaż piątej generacji Nissana ruszy w marcu 2017.

Tagi: News Nissan Galeria