Pogoda
15.02.2017 10:49

Nokia szykuje nowy model 3310

Nokia 3310, legendarny model fińskiej marki, wróci do sprzedaży – odświeżona wersja telefonu ma zostać zaprezentowana pod koniec lutego 2017 roku na targach MWC w Barcelonie.

Nokia szykuje nowy model 3310
foto: kadr z wideo

To właśnie ten telefon sprawił, że pokochaliśmy Nokię. Mały i poręczny, a przy tym praktycznie niezniszczalny (o czym mogą zaświadczyć tysiące memów w internecie), zdobył serca użytkowników na całym świecie.

Dzięki 3310 marka cieszyła się w Polsce tak dużym sentymentem, że nasz kraj był wśród światowych liderów, jeśli chodzi o popularność modeli Nokia Lumia, korzystających z Windows Phone.

Zbyt wielu szczegółów na temat odświeżonej Nokii 3310 jeszcze nie ma – z przecieków wiadomo tylko, że cena urządzenia została wyznaczona na 59 euro – czyli około 255 zł. Można się spodziewać wyglądu nawiązującego do kultowego klasyka, chociaż można też mieć nadzieję na umieszczenie nowych komponentów w dobrze znanych i lubianych kształtach.

Telefon ma być prosty i wracać do korzeni – Nokia ma nadzieję, że klienci mając do wyboru tanie, niskiej jakości smartfony z Androidem i model 3310, będą wybierać telefon kojarzony z niezawodnością i wytrzymałością.

Kupisz sobie nową Nokię 3310?

Oprócz Nokii 3310 na targach WMC 2017 w Barcelonie mają pojawić się jeszcze dwa modele oznaczone fińską marką. Nokia 3 ma być tanim smartfonem z Androidem (zapowiedzi mówią o cenie na poziomie 149 euro), premierę ma mieć także Nokia 5.

W tym przypadku w przeciekach pojawiło się trochę więcej informacji – smartfon ma mieć ekran 5,2 cala działający w rozdzielczośi 1280x720 pikseli i 2 GB RAM. Nokia 5 została wyceniona na 249 euro.

Pierwszym modelem zaprezentowanym pod marką Nokia po powrocie prawa do marki do Finlandii (aczkolwiek produkty tworzone są przez przedsiębiorstwo HMD Global Oy) była Nokia 6 – wyceniony na około 1000 zł smartfon z Androidem, dostępny tylko na rynku chińskim.

Telefon wyprzedał się na pniu i – jeśli wierzyć prezentowanym w internecie filmikom – nawiązuje do legendy 3310 dając łupać sobą orzechy włoskie.

Miałeś kiedyś telefon Nokii?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile Nokia