Pogoda
13.01.2017 12:10

Nokia wróciła z hitem sprzedażowym

Nokia 6, długo wyczekiwany smartfon legendarnej marki z Androidem na pokładzie, zadebiutował w Chinach i rozchodzi się jak świeże bułeczki - w ciągu pierwszych 24 godzin założono 250 000 płatnych rezerwacji.

Nokia wróciła z hitem sprzedażowym
foto: kadr z wideo

Na ten moment czekali fani smartfonów z całego świata - i nie ma co ukrywać, że nieco się zawiedli. Nokia 6 - pierwszy po długiej przerwie smartfon sygnowany fińską marką - trafił co prawda do sprzedaży, ale tylko na chińskim rynku.

Telefon to średnia półka wydajnościowa i cenowa - za urządzenie trzeba będzie zapłacić odpowiednik 245 dolarów (czyli około 1000 zł). Złożenie rezerwacji wymagało wpłacenia zadatku wynoszącego 9 dolarów - wydaje się więc, że zamówienia zostały dokonane przez osoby, którym rzeczywiście zależy na nowej Nokii.

250 000 sztuk smartfonów sprzedanych pierwszego dnia to niewątpliwy sukces marki, która przez kilka lat była praktycznie nieobecna na rynku i z którą kojarzono ostatnio przede wszystkich konstrukcje z odrzuconym przez użytkowników systemem Windows Phone/Windows Mobile.

To jednak zdecydowanie mniej, niż wyniki osiągane w dniu premiery przez największych producentów, takich jak Apple czy Samsung - te przedsiębiorstwa mogą nierzadko cieszyć się sprzedażą idącą w miliony sztuk.

Nokia 6 należy do dużych telefonów - jej ekran ma przekątną 5,5 cala i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD.

W konstrukcji zastosowano ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 430 wspomagany przez 4 GB RAM oraz 64 GB pamięci na pliki. Nokia 6 działa pod kontrolą Androida 7.0 Nougat.

W Europie na smartfony firmowane przez Nokię przyjdzie nam jeszcze poczekać - wygląda jednak na to, że będzie warto. Z przecieków wynika, że Nokia 8 ma być bezpośrednim konkurentem nadchodzącego Samsunga Galaxy S8 - a więc smartfona z najwyższej półki.

Wiele wskazuje na to, że najmocniejsze smartfony Nokii zostaną zaprezentowane 26 lutego 2017 roku.

Czekacie na nowe smartfony Nokii?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile