Pogoda
12.05.2020 10:04

Nosowska opowiedziała na rap Andrzeja Dudy. Nagrała prześmiewczy tryptyk na Instagramie

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w #hot16challenge i zarapował swoją zwrotkę dla medyków. Występ w swoim stylu skomentowała Katarzyna Nosowska.

Katarzyna Nosowska
foto: VIPHOTO/East News

#hot16challenge w zawrotnym tempie stał się hitem internetu. Wyzwanie skierowane do środowiska raperów zaczęły podejmować gwiazdy innych nurtów muzycznych, a nawet osoby zupełnie z muzyką niezwiązane. Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a wyzwanie dotarło do polityków. Na nominację odpowiedział Janusz Korwin-Mikke, a nawet prezydent Andrzej Duda.

Nosowska odpowiedziała na rap Andrzeja Dudy

Dudę do zabawy zaprosił raper Zeus. Najprawdopodobniej sam nie spodziewał się, że głowa państwa zareaguje na jego nagranie. Filmik z rapującym prezydentem o tajemniczym "cieniu mgły" od kilkunastu godzin nie schodzi z ust Polaków. Mnożą się memy, złośliwe komentarze i pytania: "czy to się zdarzyło naprawdę?".

Dawid Podsiadło nagrał utwór w ramach walki z koronawirusem. Nagranie ma już prawie 700 tys. wyświetleń
Dawid Podsiadło nagrał utwór w ramach walki z koronawirusem. Nagranie ma już prawie 700 tys. wyświetleń
Przeczytaj także Dawid Podsiadło nagrał utwór w ramach walki z koronawirusem. Nagranie ma już prawie 700 tys. wyświetleń

Część widzów chwali Dudę i podkreśla, że prezydent próbuje nadążać za trendami. Według entuzjastów prezydenckiego rapu, polityk po raz kolejny wykazał się dystansem do siebie i stanął bliżej swoich wyborców. Krytycy zarzucają Dudzie nie tylko brak powagi i klasy wymaganej od jego stanowiska, ale też hipokryzję. "Prezydent RP właśnie nominował premiera RP w czelendżu zbierającym pieniądze na niedofinansowane szpitale w kraju, którym rządzą" - brzmiały komentarze.

Posłuchaj podcastu

Głos w sprawie wiralowego wideo zabrała także rockowa polska wokalistka, Kasia Nosowska. Artystka jest znana ze swoich krótkich filmików na Instagramie, które zwykle trafnie punktują otaczającą nas rzeczywistość w humorystyczny sposób. "Walce z ostrym cieniem mgły" wokalistka poświęciła aż trzy osobne wpisy.

Katarzyna Nosowska
Katarzyna Nosowska
Przeczytaj także Męskie Granie w czasach pandemii. 70 muzyków zagrało z Nosowską i Miuoshem

W pierwszym nagraniu artystka dokonała stylizacji języka w taki sposób, aby udawać osobę uzależnioną od "walki z ostrym cieniem mgły". Jej poważny, nieśmiały ton pełen skruchy i wstydu kontrastuje do treści, którą ma do przekazania i wywołuje uśmiech na twarzy widzów.

W drugim filmie wokalistka wykorzystuje "ostry cień mgły" do...krojenia chleba.

W trzecim "ostry cień mgły" przyjął u Nosowskiej postać przyprawy.

Która interpretacja "cieniu mgły" jest najlepsza?

Tagi: Katarzyna Nosowska