Nosowska opowiedziała na rap Andrzeja Dudy. Nagrała prześmiewczy tryptyk na Instagramie

12.05.2020 10:04
Nosowska opowiedziała na rap Andrzeja Dudy. Nagrała prześmiewczy tryptyk na Instagramie Fot. VIPHOTO/East News

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w #hot16challenge i zarapował swoją zwrotkę dla medyków. Występ w swoim stylu skomentowała Katarzyna Nosowska.

#hot16challenge w zawrotnym tempie stał się hitem internetu. Wyzwanie skierowane do środowiska raperów zaczęły podejmować gwiazdy innych nurtów muzycznych, a nawet osoby zupełnie z muzyką niezwiązane. Nie zdążyliśmy się obejrzeć, a wyzwanie dotarło do polityków. Na nominację odpowiedział Janusz Korwin-Mikke, a nawet prezydent Andrzej Duda.

Nosowska odpowiedziała na rap Andrzeja Dudy

Dudę do zabawy zaprosił raper Zeus. Najprawdopodobniej sam nie spodziewał się, że głowa państwa zareaguje na jego nagranie. Filmik z rapującym prezydentem o tajemniczym "cieniu mgły" od kilkunastu godzin nie schodzi z ust Polaków. Mnożą się memy, złośliwe komentarze i pytania: "czy to się zdarzyło naprawdę?".

Przeczytaj także

Część widzów chwali Dudę i podkreśla, że prezydent próbuje nadążać za trendami. Według entuzjastów prezydenckiego rapu, polityk po raz kolejny wykazał się dystansem do siebie i stanął bliżej swoich wyborców. Krytycy zarzucają Dudzie nie tylko brak powagi i klasy wymaganej od jego stanowiska, ale też hipokryzję. "Prezydent RP właśnie nominował premiera RP w czelendżu zbierającym pieniądze na niedofinansowane szpitale w kraju, którym rządzą" - brzmiały komentarze.

Posłuchaj podcastu

Głos w sprawie wiralowego wideo zabrała także rockowa polska wokalistka, Kasia Nosowska. Artystka jest znana ze swoich krótkich filmików na Instagramie, które zwykle trafnie punktują otaczającą nas rzeczywistość w humorystyczny sposób. "Walce z ostrym cieniem mgły" wokalistka poświęciła aż trzy osobne wpisy.

Przeczytaj także

W pierwszym nagraniu artystka dokonała stylizacji języka w taki sposób, aby udawać osobę uzależnioną od "walki z ostrym cieniem mgły". Jej poważny, nieśmiały ton pełen skruchy i wstydu kontrastuje do treści, którą ma do przekazania i wywołuje uśmiech na twarzy widzów.

W drugim filmie wokalistka wykorzystuje "ostry cień mgły" do...krojenia chleba.

W trzecim "ostry cień mgły" przyjął u Nosowskiej postać przyprawy.

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.