Pogoda
19.09.2018 15:25

Notebook 2w1 Hykker Hello z Biedronki – opłaca się kupić?

Hykker Hello to konwertowany laptop z dotykowym ekranem, który można przekształcić w tablet, a nawet namiot. Czy warto wydać na niego 749 zł? Przyjrzeliśmy się komputerowi i powiemy Wam jedno – to propozycja dla osób, które myślą tylko o jednym.

Hykker Hello
foto: materiały prasowe

Bywalcom sklepów Biedronki laptop konwertowany Hykker Hello może wydawać się dziwnie znajomy. To co prawda debiut komputerów polskiego producenta, jednak wcześniej do sprzedaży trafiały będące dość bliskimi krewnymi laptopy Kiano – modele Kiano SlimNote 14.1+ za 599 zł, Kiano SlimNote 14.2 za 599 zł czy Kiano SlimNote 15.6 HDD za 899 zł.

Łączył je taki sam smukły i i atrakcyjny wygląd (w przypadku Hykkera obudowa jest czarna, a nie srebrna), dzielił różny rozmiar wyświetlacza i brak ekranu dotykowego. Hykker Hello, debiutujący w Biedronce 20 września 2018 za 749 zł, z miejsca potrafi oczarować wyglądem – pokazuje, że klasyczna „mała czarna” pasuje także komputerom.

hykker_hello_02

Hykker Hello z Biedronki – wygląd i specyfikacje techniczne

Hykker Hello to prawdziwy przystojniak. Jest mały i lekki – ekran ma przekątną 11,6 cala, obudowa w najgrubszym miejscu ma 14 mm, a komputer waży lekko ponad kilogram. Jest przy tym elegancko czarny – potrafi zauroczyć od pierwszego wejrzenia.

Pomaga w tym ekran IPS pracujący z rozdzielczością Full HD – kolory są nasycone i wyglądają tak samo dobrze bez względu na to, pod jakim kątem patrzy się na wyświetlacz.

Ekran można obsługiwać za pomocą dotyku, co w połączeniu z umieszczeniem go na zawiasach 360 stopni pozwala na przetransformowanie Hykkera Hello w duży tablet – automatycznie blokuje się przy tym działanie klawiatury, która w tym trybie służy jako tył urządzenia.

hykker_hello_03

Specyfikacje techniczne wyglądają wystarczająco dobrze – Hykker Hello oferuje 4 GB pamięci RAM i 32 GB przestrzeni na pliki. Komputer wyposażono w procesor Intel Atom x5 Z8350, wspomagany zintegrowaną kartą graficzną.

Hykker hello działa pod kontrolą Windows 10 Home Basic i obsługuje – jak sama nazwa wskazuje – technologię Hello. Nie oznacza to co prawda, że jak w Surface Go można logować się do systemu po prostu pokazując się wbudowanej kamerze i pozwalając, żeby zweryfikowała nad technologia rozpoznawania twarzy, ale i tak pozwala na wygodne uwierzytelnianie za pomocą czytnika linii papilarnych umieszczonego na obszarze gładzika.

Producent zapewnia, że dzięki wbudowanemu akumulatorowi o pojemności 8000 mAh Hyker Hello jest w stanie pracować po odłączeniu od zewnętrznego źródła zasilania nawet przez 6 godzin.

Hykker Hello z Biedronki – czy warto kupić?

Hykker Hello z Biedronki to sprzęt dla osób, które myślą tylko o jednym. I to na kilka różnych sposobów.

Jeśli najważniejszą informacją na temat nowego sprzętu jest jego cena - Hykker Hello jest ciekawą propozycją. 749 zł za konwertowany laptop jest naprawdę dobrą cena.

Konwertowalny laptop z Biedronki jest także dobrą propozycją dla osób, dla których najważniejszy jest wygląd. Nawet wtedy, gdy za urokiem fizycznym nie idą w parze duże zdolności intelektualne.

hykker_hello_04

Hykker Hello jest bowiem komputerem dla osób, które zazwyczaj koncentrują się na myśleniu tylko o jednym wykonywanym zadaniu także ze względu na umiarkowaną wydajność zastosowanego w nim procesora. Jeśli korzystając z laptopa macie odpaloną tylko jedną aplikację i nie potrzebujecie zbyt często przełączać się pomiędzy różnymi programami – komputer konwertowany z Biedronki za Wami nadąży.

Jeśli jednak będziecie traktować Hykkera Hello jako pełnoprawny komputer, a nie wypasionego netbooka do przeglądania internetu i oglądania filmów – może się okazać, że konwertowany laptop z Biedronki nie będzie za Wami nadążał.

Czy warto kupić Hykkera Hello? Jeśli zaliczacie się do którejś z kategorii osób, które myślą tylko o jednym, to tak – Wasze oczekiwania zostaną w większości zaspokojone. Trzeba po prostu pamiętać, że wraz z niską ceną końcową idą ograniczenia w użyteczności – producent musiał zmieścić się w budżecie kupując tańsze i mniej wydajne podzespoły.

A Wy myślicie tylko o jednym?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery