„Nowa Fantastyka” przeprosiła za opowiadanie Jacka Komudy. Gej porwał w nim dzieci, żeby oddać kapłanom-pedofilom

05.07.2020 16:21
„Nowa Fantastyka” przeprosiła za opowiadanie Jacka Komudy. Gej porwał w nim dzieci, żeby oddać kapłanom-pedofilom Fot. Shuterstock

Lipcowy numer „Nowej Fantastyki” spotkał się z bardzo ostrą reakcją czytelników. Wszystko przez opowiadanie Jacka Komudy „Dalian, będziesz ćwiartowany!”, przedstawiające historię homoseksualisty uciekającego od prześladowań do bardziej tolerancyjnego państwa i wiozącego w ramach prezentu dla pedofili porwane dzieci.

W pogoń za mężczyzną, który „był niewiastą dla innego”, w opowiadaniu Komudy ruszyli dzielni wojowie. Zbrodniarza udaje im się złapać dzięki staremu i schorowanemu obywatelowi tolerancyjnego kraju docelowej ucieczki, który musiał opuścić swoją ojczyznę ze względu na chęć przeprowadzenie na nim eutanazji.

Po pojmaniu uciekiniera wojowie odkrywają mroczną tajemnicę: w statku, którym para jednopłciowa chciała uciec, odkryto porwane dzieci, które miał stanowić prezent dla kasty kapłanów-pedofili.

Przeczytaj także

Więcej szczegółów fabularnych opowiadania „Dalian, będziesz ćwiartowany!” można poznać poniżej.

„Nowa Fantastyka” przeprosiła za opublikowanie opowiadania, w którym homoseksualista porywa dzieci jako prezent dla pedofili

„Nowa Fantastyka” przyznała, że nie spodziewała się tak ostrej reakcji czytelników na opowiadanie grające na niebezpiecznych i krzywdzących stereotypach. Czasopismo przywołało słowa Jacka Komudy, autora opowiadania, w których wytłumaczył, że jego intencją było wyśmianie takiego rozumowania.

(Intencją autora było – przyp. red.) stworzenie pastiszu sytuacji w obecnej Polsce ‒ tytułowego bohatera ścigają kibice przybrani w nazwy klubów piłkarskich z Podkarpacia i Lubelszczyzny, zaś obelgi i przekonania postaci to autentyczne słowa przedstawicieli zarówno środowiska LGBT, jak i ich przeciwników.

Z pełnym stanowiskiem redakcji dotyczącym opowiadania można zapoznać się poniżej.

„Nowa Fantastyka” zastrzegła, że opowiadanie zostało zatwierdzone do druku na długo zanim w ramach kampanii wyborczej zaczęły pojawiać się hasła dyskryminujące osoby homoseksualne. Jedno trzeba Jackowi Komudzie przyznać: jeśli chciał wywołać dyskusję na temat traktowania osób LGBT w Polsce, zdecydowanie mu się to udało.

Zobacz także: Powstańcy stanęli w obronie osób LGBT. „Hitlerowcy też prześladowali homoseksualistów” 

 

Michał Tomaszkiewicz
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.