Nowa Warszawa pojawi się na drogach za pół roku?

Weronika Domoradzka
24.11.2015 16:27
Nowa Warszawa pojawi się na drogach za pół roku? Fot. www.newwarsaw.com

Szczegóły dotyczące przedsięwzięcia, które ma na celu opracowanie następcy Warszawy, owiane są tajemnicą. Jak mówią twórcy – wiele rzeczy nie mogą lub nie chcą ujawniać…

Ideą projektu „New Warsaw Wratislavia” jest połączeniu innowacyjnej technologii na miarę XXI wieku z designem przywodzącym na myśl styl retro. Swoim wyglądem, wyposażeniem i wykonaniem nowa Warszawa ma przewyższać większość modeli luksusowych aut klasy premium.

Według ostatnich doniesień, przedsięwzięcie wkracza w jedną z ostatnich faz rozwoju. Trwają pracę nad komputerowym modelowaniem wnętrza, dzięki któremu powstanie stelaż. Następnie kokpit zostanie wydrukowany w technologii 3D, obszyty skórą, obłożony dębem i bursztynem.

Auto z zewnątrz jest już kompletne i jeździ. Napędza je 5-litrowy silnik V10 o mocy zbliżonej do 550 KM, współpracujący z 7-biegową, półautomatyczną przekładnią. Masa własna ma nie przekraczać 2 ton. Rozstaw osi wynosi 2,9 m, długość 4,8 m, szerokość 1,98 m, a wysokość – 1,42 m.

Nowa Warszawa ma być z założenia droga – na jej zakup będą mogli pozwolić sobie jedynie najzamożniejsi. Jest to także pewien zabieg marketingowy, który ma na celu przykucie uwagi motoryzacyjnego światka. To także demonstracja tego, że w Polsce są tworzone ciekawe projekty.

Żeby podkreślić luksusowe aspiracje tego samochodu, twórcy planują zaproponować niekonwencjonalne wyposażenie kojarzące się z wyrafinowaniem i elegancją. Wielokrotnie padały pomysły żeby stworzyć minibarek z miejscem na wódkę lub wysuwaną szufladę przeznaczoną specjalnie dla eleganckich koszul. Jednak na czym obecnie stanęło – nie wiadomo.

Nowa Warszawa wnetrze

Producenci na chwilę obecną planują stworzenie 13 egzemplarzy nowej Warszawy. Pierwsze z nich mają być gotowe już za pół roku. Już teraz wiadomo, że co najmniej dwie sztuki trafią w ręce polaków, dla pozostałych 11 prawo pierwszeństwa będą mieli obywatele kraju znad Wisły.

Podzespoły wszystkich aut mają powstawać na terenie całej Polski – w Bielsku Białej, Warszawie i we Wrocławiu. Projekt realizowany przez KiozłekDesign ma stanowić jedynie preludium do stworzenia całej gamy starych modeli, w tym Polozena, Syreny, czy 126p.

Więcej o tym aucie dowiecie się na www.newwarsaw.com

Weronika Domoradzka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.