Pogoda
18.06.2019 12:05

Nowa gra Mario na smartfony. Tego się nie spodziewaliście

10 lipca 2019 roku na smartfony trafi nowa gra Mario. Sympatyczny hydraulik ubierze się w biały kitel i zajmie walką z niebezpiecznymi mikrobami.

Mario
foto: materiały prasowe

Dzięki Super Mario Bros. odziany w czerwono-niebieski kombinezon hydraulik stał się postacią kochaną przez miliony graczy. Nintendo postanowiło więc nie skazywać Mario na karierę ograniczoną do platformówek i wykorzystać jego sławę do promowania innych tytułów.

Mario grał więc w tenisa, ścigał się na gokartach, a nawet zajmował się własnoręczną eliminacją wirusów w grze Dr. Mario. I to właśnie ten ostatni tytuł trafi na smartfony.

super mario po grzybach
super mario po grzybach
Przeczytaj także Jelly Mario, czyli kultowy hydraulik na grzybkach halucynkach

Dr. Mario World to gra logiczna, w której trzeba dopasować kolor pastylek do atakowanych mikrobów. Jeśli uda się sprawić, żeby 3 mające tę samą barwę element znalazły się w bezpośredniej bliskości, znikną z planszy rozgrywki. Celem jest oczywiście całkowicie wyleczenie pacjenta przy wykorzystaniu dostępnej liczby leków.

Dr. Mario World na smartfony. Premiera 10 lipca 2019

Dr. Mario World trafi na smartfony z Androidem i na iPhone’y. Tytuł będzie dostępny za darmo, chociaż nie obędzie się oczywiście bez mikrotransakcji. Nintendo liczy oczywiście na to, że gracze będą chcieli grać tak bardzo, że zdecydują się na dokupywanie energii.

Gry mobilne należą to najbardziej dochodowych i potrafią przenosić twórcom miliony, a nawet miliardy. Rynek jest nimi jednak mocno nasycony, przez co do przebicia się potrzeba silnej marki lub dużych nakładów finansowych na promocję.

Mario zadebiutował na smartfonach w grze Super Mario Run. Dr. Mario World to drugi tytuł z hydraulikiem, który trafił na telefony.

Jeśli wolicie bardziej klasyczne gry z Mario, to przy odrobinie szczęścia możecie jeszcze załapać się na rozgrywkę w Mario Royale, stworzoną przez fana wersję battle royale wersję Super Mario Bros., w którą może grać jednocześnie 99 osób.

Zobacz także: Mario Royale dla 100 graczy w przeglądarce. Grajcie, zanim Nintendo się zorientuje i zlikwiduje projekt 

Która gry Mario są najlepsze?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry Mario Bros