Pogoda
16.06.2020 12:26

Nowa gra ze świata Star Wars to symulator bitw myśliwców. Oto "Squadrons" [WIDEO]

Oficjalnie zapowiedziano nową grę osadzoną w świecie "Gwiezdnych wojen". Tajemniczy "Project Maverick" okazał się być symulatorem bitw myśliwców w kosmosie. Zobaczcie zapowiedź i poznajcie szczegóły "Star Wars: Squadrons".

Nowa gra ze świata Star Wars to symulator bitw myśliwców. Oto "Squadrons" [WIDEO]
foto: materiały prasowe/Electronic Arts

Przyszedł czas na nową grę ze świata Star Wars. EA, Motive Studios i Lucasfilm własnie podzielili się oficjalną zapowiedzią produkcji "Star Wars: Squadrons", tytułu oferującego kampanię dla pojedynczego gracza, a także ekstensywny tryb multiplayer.

Nowa gra ze świata Gwiezdnych wojen - oto Star Wars: Squadrons

Squadrons będzie zręcznościową grą akcji, w której zasiądziemy za sterami najpopularniejszych statków znanych z uniwersum "Gwiezdnych wojen". Akcja produkcji jest osadzona w ostatnich momentach "Powrotu Jedi", dzięki czemu będziemy mogli obejrzeć koniec Imperium Galaktycznego z perspektywy wschodzącej Nowej Republiki.

My wcielimy się w pilotów, siedzących za sterami najbardziej ikonicznych statków z uniwersum wykreowanego przez George'a Lucasa. Wśród nich niewątpliwie znajdą się X-Wingi oraz TIE fightery. Wszystko dlatego, że będziemy mogli stanąć po obydwóch stronach konfliktu. Wśród trybów rozgrywki znajdziemy m.in. Fleet Battles oraz Dogfights, chociaż twórcy na razie nie zdradzili zbyt wielu szczegółów na temat rozgrywki. Możemy jednak zobaczyć zwiastun produkcji:

Czy w 2. sezonie „The Mandalorian” poznamy prawdziwe imię Baby Yody? Jeden z członków ekipy już je zna
Czy w 2. sezonie „The Mandalorian” poznamy prawdziwe imię Baby Yody? Jeden z członków ekipy już je zna
Przeczytaj także Czy w 2. sezonie „The Mandalorian” poznamy prawdziwe imię Baby Yody? Jeden z członków ekipy już je zna

Dowiedzieliśmy się jednak, że planowany jest multiplayer w formie 5v5 osób, bitwy kosmiczne na ogromną skalę oraz oryginalna historia napisana specjalnie na potrzeby gry. Tak jak wspomnieliśmy, fabuła ma być opowiedziana z obydwóch perspektyw konfliktu. Staniemy się więc częścią imperialnego Titan Squadron oraz rebelianckiego Vanguard Squadron. Oprócz tego zobaczymy znajome twarze, ale na razie nie poznaliśmy szczegółów - logiczne byłoby jednak pojawienie się bohaterów kampanii "Battlefronta 2" (obydwie gry rozgrywają się w niemalże tym samym czasie).

Twórcy zapowiadają, że w planach jest ogromna liczba modyfikacji naszych postaci oraz myśliwców. Nie tylko będziemy mogli dostosowywać wygląd sprzętu, ale także odblokujemy specjalne modyfikacje silnika, tarcz ochronnych, broni, czy wytrzymałości statku. Co ciekawe, będziemy mogli też customizować nasz kokpit. 

"Star Wars: Squadrons" będzie też wspierało cross-play, więc gracze będą mogli rywalizować ze wszystkimi posiadaczami gry, niezależnie od swojej platformy. Produkcja ma zadebiutować 2 października 2020 roku i jest przeznaczona na PC-ety oraz konsole Xbox One i Playstation 4.

Yoda przyłącza się do protestów w USA. Na pomniku słynnego bohatera pojawiło się głośne hasło
Yoda przyłącza się do protestów w USA. Na pomniku słynnego bohatera pojawiło się głośne hasło
Przeczytaj także Yoda przyłącza się do protestów w USA. Na pomniku słynnego bohatera pojawiło się głośne hasło
Tagi: Gry Star Wars