Nowa polska marka hulajnóg elektrycznych. W ofercie SMiGi jest model wycieczkowy

18.09.2019 12:36
hulajnogi elektryczne|undefined Fot. materiały prasowe SMiGi

Do hulajnóg elektrycznych mają należeć w przyszłości chodniki i ulice polskich miast. Użytkownicy patrzą na nie z coraz większym pożądaniem, co zauważają producenci. Electric Vehicles Poland oferuje trzy modele, różniące się wyglądem i zasięgiem.

Dzięki wypożyczalniom hulajnóg elektrycznych działającym w polskim miastach każdy może sprawdzić, czy podoba mu się jazda takim pojazdem wydając zaledwie kilka złotych.

Przedsiębiorstwa udostępniły łącznie ponad 10 000 takich pojazdów, z czego znaczna część znajduje się w Warszawie. Hulajnogi elektryczne cieszą się popularnością, gdyż pozwalają na szybkie przemierzanie odległości zbyt dużych, żeby pokonywać je piechotą, a zbyt małych, żeby opłacało się sięgać po samochód.

Przeczytaj także

Działalność wypożyczalni jest bardzo chwalona przez producentów hulajnóg elektrycznych. Spora część użytkowników po przejechaniu się takim pojazdem i przeprowadzeniu szybkiej kalkulacji orientuje się, że znacznie tańsze będzie poruszanie się własną hulajnogą. Jej koszt, przy zrezygnowaniu z poruszania się komunikacją miejską, jest w stanie zwrócić się po roku.

Z boomu na hulajnogi elektryczne chce skorzystać polska spółka Electric Vehicles Poland. Jej pojazdy, sprzedawane pod marką SMiGi, wyróżniają się wyglądem, jako że nie inspirują się za bardzo popularnym modelem Xiaomi MiJia M365.

smigi_hulajnogi_02 Fot. foto: materiały prasowe Electric Vehicles Poland

Hulajnogi elektryczne SMiGi – modele i ceny

W ofercie SMiGi znajdują się trzy modele. Prze producenta opisywane są jako młodzieżowy, miejski oraz… wycieczkowy.

Producent deklaruje, że SMiGi Streeter wykonany jest z włókna węglowego i waży tylko 7,5 kg. Opracowana dla dzieci i młodzieży hulajnoga może przejechać do 30 km na jednym ładowaniu.

Prędkość maksymalna to 25 km/h. Co ciekawe, z SMiGi Streeter mogą korzystać osoby ważące nawet 100 kg, chociaż producent zastrzega, że grupą docelową jest młodzież od 12 roku życia.

smigi_hulajnogi_04 Fot. foto: materiały prasowe Electric Vehicles Poland

Silnik w SMiGi Streeter ma moc 250 W, akumulatory dysponują pojemnością 10,4 Ah. Hulajnoga dla młodzieży jeździ na dmuchanych koła 5,5 cala i kosztuje 1 499 zł.

Zobacz także: Motus Scooty 8.5 – polskie Xiaomi Mijia M365? [TEST] 

SMiGi City, czyli hulajnoga miejska, to większy i cięższy model. Ma koła 8,5 cala i waży 14,5 kg. O wygodę jadącego pojazdem dbają dwa amortyzatory, tłumiące drgania wywoływane jazdą po nierównościach.

Maksymalna dopuszczalna waga użytkownika wynosi 100 kg. SMiGi City dysponuje silnikiem o mocy 350 W, co pozwala osiągnąć prędkość maksymalną 25 km/h i przejechać według deklaracji producenta 30 km miejskiej dżungli. Hulajnoga została wyceniona na 1 999 zł.

smigi_hulajnogi_05 Fot. foto: materiały prasowe Electric Vehicles Poland

Zobacz także: Xiaomi Mijia M365 PRO - recenzja hulajnogi elektrycznej [TEST] 

Najdroższym modelem w portfolio polskiego producenta jest SMiGi Fit Rider, określana jako hulajnoga wycieczkowa. Electric Vehicles Poland chwali się, że jej zasięg wynosi 60 km. Jest to prawda, pod warunkiem jednak, że dysponuje się drugim akumulatorem, który wymieni się po drodze.

SMiGi Fit Rider waży 19 kg, w zamian za to umożliwiając jazdę osobom ważącym nawet 120 kg. Wysokość kierownicy można regulować.

smigi_hulajnogi_03 Fot. foto: materiały prasowe Electric Vehicles Poland

Akumulatory o pojemności 10,4 Ah pozwalają na przejechanie do 30 km (druga na wymianę podwaja dystans), SMiGi Fit Rider rozpędza się do 25 km/h dzięki silnikowi o mocy 350 W. Hulajnogę wyceniono na 2 499 zł, koszt zakupu dodatkowego akumulatora to około 500 zł.

Zobacz także:  Nowy Fiat 500 jest hulajnogą elektryczną 

 

Michał Tomaszkiewicz|undefined
Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.