Pogoda
13.11.2018 11:09

Nowa poprawka do Overwatch będzie wymagać reinstalacji gry

Blizzard oficjalnie ogłosił, że następny zestaw poprawek do Overwatch będzie wprowadzał fundamentalne zmiany w grze – do tego stopnia, że wymagane będzie zainstalowanie gry od nowa.

foto: materiały prasowe
foto: materiały prasowe

Publikowanie poprawek do gier to zazwyczaj dobra wiadomość dla graczy – programiści naprawiają odkryte w tytule błędy, a także wprowadzają nowe opcje i funkcje.

Czasem zdarza się, że nowości jest tak dużo, że gra praktycznie pobierana jest od nowa – wiedzą o tym zwłaszcza osoby, którym zdarzyło się kupić jakiś tytuł w ramach wcześniejszego dostępu. Często okazywało się, że w dniu premiery musieli ściągnąć zestaw łątek ważący niemal tyle samo, co oryginalna gra – a w przypadku Fallouta 76 poprawki mają być nawet obszerniejsze, niż pobrana już podstawowa wersja.

To jednak nic w porównaniu do zapowiedzi złożonej przez Blizzarda – zmiany w Overwatch mają być tak poważne, że wymagana będzie w praktyce reinstalacja całej gry.

"

Następna duża aktualizacja wprowadzi fundamentalne zmiany do klienta gry. Liczba poprawek wprowadzanych do aplikacji jest tak duża, że podmiana plików w już istniejących instalacjach jest po prostu nieefektywna. W rezultacie, gdy pojawi się zestaw poprawek, gra usunie się i zainstaluje na nowo, żeby wprowadzić wymagane zmiany. "

Overwatch dla daltonistów
Overwatch dla daltonistów
Przeczytaj także Blizzard testuje Overwatch w wersji dla daltonistów

Poprawki do Overwatcha będą wymagać przeinstalowania gry

W wypowiedziach Blizzarda można znaleźć informacje, że nadchodząca aktualizacja nazywana jest wewnętrznie remasterem ze względu na liczbę zmian, jakie wprowadza.

Nie uściślono, czy chodzi tylko i wyłącznie o techniczne modyfikacje działania gry (na przykład sposób łączenia się z serwerami czy sprawdzania, czy nie jest stosowane oprogramowanie do oszukiwania), czy też zmian można oczekiwać w samym sposobie prowadzenia rozgrywki.

Blizzard napomknął, że zdaje sobie sprawę z niedogodności, jakie mogą mieć w związku z koniecznością reinstalacji gry osoby dysponujące wolnym łączem internetowym – muszą oni w praktyce pobrać całą grę od nowa. Twórcy Overwatch próbują ułatwić ten proces, informując o dużej aktualizacji z odpowiednim wyprzedzeniem, tak by można się było do niej przygotować.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty wypuszczenia aktualizacji wymuszającej przeinstalowanie Overwatcha.

Zdarzyło się Wam przeinstalować całą grę podczas aktualizowania?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Gry