Pogoda
07.05.2019 12:29

Nowa przeglądarka Microsoftu będzie miała wbudowanego Internet Explorera

Jeśli nie możesz kogoś pokonać, to się do niego dołącz – z tego założenia wyszedł Microsoft, który postanowił stworzyć nową wersję swojej przeglądarki na silniku Chromium, używanym przez Google Chrome i Operę. Stare przyzwyczajenia trudno jednak zostawić – na wszelki wypadek nowy Edge będzie mógł pracować w trybie Internet Explorera.

Microsoft Edge
foto: kadr z wideo

Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się analitykom rynkowym – nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewał się, że Microsoft, twórca Internet Explorera oraz jego następcy, czyli Edge’a, zrezygnuje z rozwijanie własnego silnika przeglądarki i postawi na Chromium, stosowany w Google Chrome i i Operze.

Chromium tworzone jest na zasadzie otwartego oprogramowania – może je więc stosować każdy, pod warunkiem, że wszystkie wprowadzone zmiany także zostaną udostępnione ogółowi za darmo.

Podczas konferencji BUILD 2019 Microsoft zdradził nieco informacji na temat nadchodzącej wersji Edge’a – dowiedzieliśmy się między innymi, że korporacja wbuduje w przeglądarkę nieśmiertelnego Internet Explorera. Wszystko to dla dobra użytkowników.

Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera
Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera
Przeczytaj także Microsoft prosi, żeby przestać w końcu używać Internet Explorera

Internet Explorer częścią Microsoft Edge z silnikiem Chromium

Najważniejsze deklaracje zostały pokazane na krótkim wideo – pokazano między innymi „Tryb IE”, czyli możliwość otwierania witryn w interfejsie Edge, ale w silniku Internet Explorera.

Korzystanie z Internet Explorera ma być proste i łatwe – jedynym znakiem, że korzystamy tak naprawdę z dawnej przeglądarki Microsoftu będzie znana ikonka pojawiająca się w pasku adresu.

Opcja ta powstała z myślą o użytkownikach, którzy od IE są uzależnieni – są to głównie pracownicy korporacji, które używają starych aplikacji webowych, stworzonych z wykorzystanie mechanizmów obsługiwanych tylko o wyłącznie przez Internet Explorera.

Zobacz także: >> Microsoft Edge z automatycznym trybem incognito na stronach porno <<

Korzystanie z Edge’a z wbudowanym IE ma być wygodniejsze, niż używanie dwóch odrębnych przeglądarek – Google Chrome do przeglądania sieci i Internet Explorera do dostępu do aplikacji służbowych.

Która przeglądarka jest według Was najlepsza?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Komputery Microsoft