Nowa przeglądarka Microsoftu będzie miała wbudowanego Internet Explorera
Michał Tomaszkiewicz
07.05.2019 12:29
Nowa przeglądarka Microsoftu będzie miała wbudowanego Internet Explorera Fot. kadr z wideo

Jeśli nie możesz kogoś pokonać, to się do niego dołącz – z tego założenia wyszedł Microsoft, który postanowił stworzyć nową wersję swojej przeglądarki na silniku Chromium, używanym przez Google Chrome i Operę. Stare przyzwyczajenia trudno jednak zostawić – na wszelki wypadek nowy Edge będzie mógł pracować w trybie Internet Explorera.

Są na tym świecie rzeczy, które nie śniły się analitykom rynkowym – nikt o zdrowych zmysłach nie spodziewał się, że Microsoft, twórca Internet Explorera oraz jego następcy, czyli Edge’a, zrezygnuje z rozwijanie własnego silnika przeglądarki i postawi na Chromium, stosowany w Google Chrome i i Operze.

Chromium tworzone jest na zasadzie otwartego oprogramowania – może je więc stosować każdy, pod warunkiem, że wszystkie wprowadzone zmiany także zostaną udostępnione ogółowi za darmo.

Podczas konferencji BUILD 2019 Microsoft zdradził nieco informacji na temat nadchodzącej wersji Edge’a – dowiedzieliśmy się między innymi, że korporacja wbuduje w przeglądarkę nieśmiertelnego Internet Explorera. Wszystko to dla dobra użytkowników.

Przeczytaj także

Internet Explorer częścią Microsoft Edge z silnikiem Chromium

Najważniejsze deklaracje zostały pokazane na krótkim wideo – pokazano między innymi „Tryb IE”, czyli możliwość otwierania witryn w interfejsie Edge, ale w silniku Internet Explorera.

Korzystanie z Internet Explorera ma być proste i łatwe – jedynym znakiem, że korzystamy tak naprawdę z dawnej przeglądarki Microsoftu będzie znana ikonka pojawiająca się w pasku adresu.

Opcja ta powstała z myślą o użytkownikach, którzy od IE są uzależnieni – są to głównie pracownicy korporacji, które używają starych aplikacji webowych, stworzonych z wykorzystanie mechanizmów obsługiwanych tylko o wyłącznie przez Internet Explorera.

Zobacz także: >> Microsoft Edge z automatycznym trybem incognito na stronach porno <<

Korzystanie z Edge’a z wbudowanym IE ma być wygodniejsze, niż używanie dwóch odrębnych przeglądarek – Google Chrome do przeglądania sieci i Internet Explorera do dostępu do aplikacji służbowych.

Michał Tomaszkiewicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.