Pogoda
01.02.2018 15:40

Nowa wersja Harley Quinn. Kim jest szalona kobieta?

DC Comics wprowadziło drugą Harley Quinn. Żeby było jeszcze bardziej zawile, maniakalna postać każe nazywać się nowym Jokerem. 

Nowa wersja Harley Quinn. Kim jest szalona kobieta?
foto: kadr z komiksu Batman: White Knight #2

Świat DC Comics stanął ostatnio na głowie. Wszystko przez serię autorstwa Seana Murphy'ego pod tytułem „Batman: White Knight”. Pojawia się w niej ciekawa wersja Gotham, w której Joker wyleczył się ze swoich chorób psychicznych dzięki doktor Harleen Quinzel. Terapia zakończyła się romansem. Teraz jako Jack Napier wiedzie z Quinzel w miarę normalne życie. Spokój zaburzyła jednak Harley Quinn, która zagraża mieszkańcom miasta. W świecie stworzonym przez Murphy'ego Quinn i Quinzel to dwie różne osoby. 

Harley Quinn - nowa wersja postaci

W komiksie „Batman: White Knight” pojawia się o wiele nowocześniejsza wersja postaci, która zadebiutowała w latach 90. w kreskówce o Mrocznym Rycerzu. Nowa partnerka Jokera została stworzona na bazie bohaterki z filmu „Legion samobójców”. Zresztą obie postacie łączy nie tylko wygląd i zachowanie, ale również słowo „samobójstwo”. Nowa Harley zanim stała się następczynią Jokera, miała bowiem skłonności samobójcze. Na łamach serii Murphy'ego w końcu pojawiła się historia, wyjaśniająca skąd wzięła się Quinn. 

Harley Quinn

Naprawdę nazywa się Marian Drews. Była pracownicą banku, która uwielbiała się samo okaleczać. Jej życie zmieniło się, kiedy na bank napadł Joker. Przystawił dziewczynie broń do głowy i nazywając ją Harley, kazał wkładać pieniądze do torby. Niezrównoważona pracownica od razu zakochała się w napastniku. Została jego partnerką zarówno w zbrodni, jak i w życiu, mimo świadomości syndromu sztokholmskiego i choroby psychicznej Jokera. 

Harley Quinn

Kiedy Napier przestał być szalonym przestępcą, Harley postanowiła zostać Neo Jokerem. Poprzysięgła sobie zrobić wszystko, by wyciągnąć z Jacka jego prawdziwe, szalone oblicze. Jak zakończy się ta historia? Przekonamy się w kolejnych numerach „Batman: White Knight”. Filmowa Harley Quinn powróci niebawem w serii filmów DCEU, między innymi drugiej części „Legionu Samobójców”, „Gotham City Sirens” i produkcji opowiadającej o jej relacji z Jokerem. Przestępczyni będzie też bohaterką dwóch seriali animowanych: o jej solowych przygodach i o kolejnej misji „Suicide Squad”

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Suicide Squad Joker DC Comics Harley Quinn