Pogoda
05.02.2018 11:22

Nowa wpadka Apple - na iPhonie X nie odbierzesz połączenia

Drogi telefon nie służy do dzwonienia, tylko do podkreślania pozycji społecznej – właściciele iPhone’ów X mogą odczuć to stwierdzenie na własnej skórze, gdyż błąd w oprogramowaniu nie pozwala im odbierać połączeń przychodzących.

Nowa wpadka Apple - na iPhonie X nie odbierzesz połączenia
foto: Aaron Yoo, CC BY-ND 2.0

Pierwsze sygnały o usterce uniemożliwiającej korzystanie z jubileuszowej wersji iPhone’a zaczęły napływać do Apple jeszcze w grudniu 2017 roku. Producent nie spieszył się z udzieleniem odpowiedzi, tłumacząc że spotkał się zaledwie z kilkoma takimi przypadkami.

Skala problem rzeczywiście nie jest znana – w wątku na forum Apple wpisało się tylko kilka osób. Nie oznacza to jednak, że usterka nie jest bardziej rozpowszechniona – po prostu nie wszyscy dotknięci nią użytkownicy decydują się na taki rodzaj kontaktu z Apple. Część z nich na przykład zagląda na forum, gdy inne sposoby znalezienia rozwiązania na problem nie dają rezultatu. Łącznie pod pytanie o rozwiązanie problemu podłączyło się ponad 200 osób.

Kolejna usterka w iPhonie X

To nie pierwszy raz, gdy płacący i wymagający klienci Apple przeżywają ciężkie chwile związane z kłopotami podczas korzystania z iPhone’a X. Telefon miał już problemy z uruchamianiem się w niższych temperaturach, potrzebna była także specjalna poprawka dla kalkulatora, który potrafił podać błędne wyniki dla prostych działań arytmetycznych.

Tym razem niektórzy użytkownicy iPhone’a X mają zupełnie inny problem – telefon nie pozwala im odebrać połączenia przychodzącego ani nawet zorientować się, kto dzwoni.

Smartfon Apple sygnalizuje co prawda dźwiękiem i wibracjami, że ktoś próbuje się dodzwonić, na ekranie nie są jednak wyświetlane dane dotyczące próbującego nawiązań połączenie numeru, nie ma także klawiszy kontrolnych pozwalających na odebranie lub odrzucenie telefonu.

Użytkownicy mogą tylko czekać, aż dzwoniący zrezygnuje, a następnie udać się do historii połączeń i spróbować oddzwonić.

Apple nie skomentowało oficjalnie informacji o błędzie. Dotknięci im użytkownicy mieli otrzymać informacje, że prace nad poprawką oprogramowania trwają, nie wiadomo jednak kiedy uda się je dokończyć.

Do czego służy iPhone?

Michał Tomaszkiewicz
Tagi: Mobile